Práci v našem okrese nemělo k poslednímu listopadovému dni 6 781 lidí. Míra nezaměstnanosti stoupla o jednu desetinu na 7,6 procent, což je i krajský průměr.

Podle analytiků bude nezaměstnanost nyní růst.

„V krátkodobém horizontu dvou až tří měsíců se v Ústeckém kraji předpokládá stagnace v oblasti zaměstnanosti, popřípadě mírný nárůst. V této době je tradičně snížená aktivita uchazečů a zájemců o zaměstnání především s ohledem na ukončování sezónních prací ve stavebnictví a zemědělství," uvedl krajský analytik Michal Tuček s tím, že v dlouhodobém horizontu jednoho roku by měla být situace na severu Čech stabilní.

Mírný pokles nezaměstnanosti analytik ústeckého krajského úřadu práce Michal Tuček v listopadu ještě očekával. Výsledek je nejlepší od roku 2008, kdy na podzim přišla hospodářská krize.

Zatímco tehdy se propouštělo, nyní stále platí, že firmy nemohou sehnat lidi na řadu profesí.

Mezi nejžádanější profese v rámci Ústeckého kraje patří pomocní pracovníci ve výrobě a montážní dělníci, řidiči nákladních automobilů, tahačů, speciálních vozidel a autobusů, svářeči, řezači plamenem a páječi, nástrojáři a příbuzní pracovníci, seřizovači a obsluha strojů, mechanici a opraváři strojů a zařízení, automechanici, zedníci a stavební dělníci, instalatéři, potrubáři, stavební zámečníci a klempíři, stavební a provozní elektrikáři, obsluha šicích a vyšívacích strojů, šičky a švadleny, kuchaři vč. pomocných kuchařů, číšníci a servírky, prodavači, obchodní zástupci, operátoři telefonních panelů, pracovníci ostrahy a strážní, lékaři a zubaři či zdravotní sestry.