Počet nezaměstnaných na Děčínsku klesl na konci června pod hranici osmi tisíc. Celkem nemělo práci 7 905 lidí – 
v květnu to přitom bylo ještě 
8 182.

V průběhu letních měsíců lze podle Hany Pečerové 
z krajské pobočky úřadu práce očekávat stagnaci podílu nezaměstnaných a pokles aktivity na trhu práce.

„To je způsobeno především sníženým zájmem uchazečů při hledání nového zaměstnání v tomto období a také přílivem nových absolventů do evidence úřadu práce ke konci a po skončení letních prázdnin," popsala Pečerová.

Zlepšení na trhu práce v červnu vykázal celý Ústecký kraj. Bez práce tu bylo 53 678 lidí, což je o 1 395 lidí méně než v květnu.

Nejvyšší nezaměstnanost ze všech 77 okresů byla stejně jako v předchozích měsících na Mostecku – 11,9 procenta. Práci tu nemá 9 191 lidí.

Naopak nejnižší nezaměstnanost v Ústeckém kraji je na Litoměřicku, kde v červnu činila 7,8 procenta. Nejnižší podíl uchazečů na jedno volné pracovní místo je na Teplicku, a to 5,3 uchazeče. Naopak nejvyšší podíl je v krajském městě, a to 18,7 uchazeče na jedno volné místo.

Všech sedm okresů Ústeckého kraje se vešlo do dvacítky regionů s nejvyšší nezaměstnaností v zemi. V sousedních krajích je nezaměstnanost výrazně nižší, v Libereckém 6,4 procenta, v Karlovarském sedm procent a Středočeském 5,4 procenta.
Ke konci letošního června úřady v Ústeckém kraji nabízely 5 519 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 43 vyšší než v květnu a o 2 204 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku.