Kvalita vzduchu na řadě míst Ústeckého kraje je dnes ráno opět špatná. Nejhůře se lidem dýchá přímo v Ústí nad Labem, kde ráno množství polétavého prachu (PM10) v ovzduší dosáhlo 128 mikrogramů na metr krychlový. Vzduch je ale špatný i Děčíně, Mostu a nedalekém Lomu, Litoměřicích a Teplicích. V Chomutově a Tušimicích je prachu v ovzduší méně a hygienici jeho kvalitu hodnotí jako uspokojivou. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Lomu měřicí stanice polétavého prachu v ovzduší uvádí 117 mikrogramů na krychlový metr, v Mostu o deset méně. V Děčíně, Litoměřicích a Teplicích je ráno prachu přes 90 mikrogramů.

Lom u Mostu má nejvyšší čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu. Povolený imisní limit 50 mikrogramů na metr krychlový dnes ráno překračují více než trojnásobně, když dosahují 162,2 mikrogramu. Výrazně je ale překročen ve většině velkých měst kraje, kde meteorologové kvalitu ovzduší sledují.

Severní Čechy trápí zhoršené rozptylové podmínky od nedělního rána. V předchozích dnech byl v regionu kvůli špatnému ovzduší vyhlášen signál regulace a některé průmyslové podniky musely omezit výrobu. Meteorologové jej odvolali ve středu.