Téměř 40 tisíc vybraných korun a po střechu plný hudební klub Aréna v Děčíně.   Malé Dorotce z Děčína trpící leukémií se rozhodlo pomoci několik stovek návštěvníků pátečního benefičního koncertu.

Největší část peněz se podařilo vybrat na vstupném, za něj zaplatili návštěvníci koncertu přibližně 25 tisíc korun. Každý dospělý přispěl na vstupném částkou 70 korun – děti měly vstupné zdarma.

FOTOGALERII NAJDETE ZDE…

„Na koncert přišlo přibližně tři sta platících diváků. Všechno dopadlo podle plánu," řekl spokojeně po koncertu jeho pořadatel z Arény Lukáš Kostelný. Ten v minulosti již podobné koncerty, jejichž výtěžky šly na charitativní účely, pořádal, a to například na podporu těžce nemocného Miroslava Hrmy.

Další peníze pro Dorotku věnovali lidé přímo na místě prostřednictvím kasiček, které byly v hudebním klubu, případně koupí zboží, které nabízely spřátelené organizace. Téměř sedm tisíc  korun se tak podařilo získat občanskému sdružení Andělé bez křídel prodejem hraček ve stánku.

Dvacetikorunou z každé prodané fotografie přispěl také server partydecin.cz, který se specializuje na focení podobných akcí, a kdo chtěl, mohl si na místě nechat udělat fotku s rodinou či s přáteli a rovnou si ji odnést domů.

„Celý výtěžek z pátečního koncertu jsme předali tatínkovi malé Dorotky," dodal Kostelný.

Ten, jak již dříve řekl, využije peníze na výdaje spojené 
s Dorotčinou léčbou, například na benzín při cestách do ústecké nemocnice.

Sama Dorotka do Arény dorazit nemohla, aby tu kvůli oslabené imunitě nechytila nějakou nemoc. Co bylo ale důležité, že dorazili lidé – hudební klub se začal plnit v pátek již ve čtyři hodiny odpoledne, kdy začala diskotéka pro děti, během které vystoupily například mažoretky 
z Benešova nad Ploučnicí. Děti si s radostí zadováděly především na písničky od Maxim Turbulenc.

Hlavní hvězdou benefičního koncertu pro Dorotku ale byla letošní SuperStar Sabina Křováková, kterou na pódiu přivítal nadšený jekot fanoušků tlačících se k pódiu.

Po Křovákové se na pódiu Arény představily kapely Sklap, Iziband nebo Dark Experiment.

Pomoc nemocné Dorotce, která teď většinu času tráví v nemocnici, tím ale v Děčíně rozhodně nekončí. Další pomoc přijde ve čtvrtek 28. listopadu.

Základní škola Vojanova, kam Dorotka chodí do školy, pro ni chystá dobročinný koncert v děčínské synagoze.

„Zazní tóny nejen profesionálních hudebníků a hlasy pěveckých souborů základních škol Děčín, ale pokusíme se 
i o telemost mezi Dorotkou upoutanou na lůžko a koncertním sálem," řekl pro Děčínský deník ředitel Základní školy Vojanova Karel Rajchl.

Vyvrcholením koncertu pak podle Rajchla bude předání finančního výtěžku přímo Dorotčinu otci.
Osmiletá Dorotka bojuje 
s leukémií od letošního září. 
S tátou; maminka jí před lety zemřela. Místo aby si hrála  
s dětmi, tráví spoustu času po nemocnicích. Podle svého otce je to ale bojovnice, která svůj těžký úděl snáší lépe než její rodina.