Turistický region České Švýcarsko získal titul Znovu objevená turistická destinace, a to v rámci Gala Awards Česká republika – To letí!, které vyhlásila agentura CzechTourism v rámci kampaně „To letí!“.

Cenu za titul Znovuobjevená turistická destinace převzal za České Švýcarsko ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Marek Mráz. “Jsem nemírně rád, že se nám daří jedinečný a přírodně cenný region České Švýcarsko stále více zviditelňovat a rozvíjet tak, aby to bylo přínosné nejen pro návštěvníky, kterých rok od roku přibývá, ale bylo i přínosem pro místní obce a jejich obyvatele,“ řekl Mráz.

Soutěžilo se například v kategoriích nejvyhledávanější turistické destinace České republiky, nejekologičtější turistické regiony, nejzajímavější turistické atrakce, nejlepší webové portály v oblasti cestovního ruchu, nejunikátnější turistické stavby, nejvíce trendy místa, nejromantičtější a nejmagičtější místa, znovuzrozené objekty, znovuobjevené destinace či nejoriginálnější turistické počiny a další.

Nejmódnějším turistickým cílem v Česku se staly jižní Morava a Stodolní ulice v Ostravě.

Za nejromantičtější místo považuje odborná porota zámek Hluboká nad Vltavou, nejmagičtějším městem je Český Krumlov.Česká televize ocenění získala za projekt Toulavá kamera, Český rozhlas za pořad Výlety.