Bezdaněj a strach, to jsou pocity lidí na Děčínsku, které opět zaplavuje voda. "Jsme bezmocní, voda si opět dělá co chce. Před týdnem jsem ze zahrady konečně uklidili poslední naplaveniny ze srpna, teď můžeme začít znovu," posteskl si obyvatel Srbské Kamenice.

Voda v řekách a potocích na Děčínsku stále stoupá. Zatím nejhorší situace je ve Hřensku. Tam už voda zaplavila parkoviště u Hotelu Praha i přilehlý chodník. Ubytovaní hosté i personál proto hotel už opustili. Suchou nohou už se do hotelu nedá vstoupit. Lidé se bojí, nevědí co je opět čeká. „Mám strach to určitě, ale co můžeme dělat. Teď nezbývá nic jiného než čekat a doufat, že voda nestoupne mnohem výš,“ řekl obyvatel Hřenska Jiří Pilík.

V ostatních obcích na Děčínsku už lidé připravují pytle s pískem a dávají si je před vchody do svých domovů.

V některých obcích se už voda pomalu začíná rozlévat do zahrad. „Dali jsme pryč zábradlí ze zahrady a připravili pytle s pískem. Kousek od nás je stavba, kde mají lešení. Doufáme, že ho voda nestrhne a nepřiplave to k nám,“ uvedl jeden z obyvatel Dolních Habartic. Dodal, že povodí Ohře jim sice vyčistilo dno potoka, ale vybrané nánosy vyndali jen na břeh a už neodvezli. Teď hrozí, že je velká voda spláchne zpět do vody.

V Benešově i ve Františkově nad Ploučnicí se hladiny řeky také zvedá. Zatím se ještě z koryta nevylila.

AKTUÁLNÍ SITUACE NA DĚČÍNSKU…ČTĚTE ZDE>>>