Sázkou na jistotu jsou nejrůznější bistra nebo bufety nabízející moderní gastronomii. Například bistro Les na Tyršově ulici v Děčíně, které se zaměřuje na veganskou stravu, nabízí hlavní jídla za 130 korun. Svou nabídku každý týden obměňuje. Předposlední srpnový týden si tak mohli jeho návštěvníci dát například tofu nugetky v hořčičné marinádě s jablky a koprem a brambory pečené v ředkvičkovém pestu. K tomu mají na jídelním lístku polévky za 50 korun, v tomto týdnu to byla například karotková s pohankou nebo čočková s kořenovou zeleninou.

Jen o pár set metrů dál na protějším břehu nabízí své služby na úpatí ferraty na Pastýřskou stěnu Kafe na mapě. To má svou nabídku jídel založenou především na bagelech, kterým dává místní jména spojená s přírodními krásami. Na jídelním lístku tak najdete bagel Sněžník, Klobouk nebo Belveder. Jejich ceny začínají na 115 korunách. V sesterské Coffee and Books nedaleko ČVUT pak nabízí například chlebiche, tedy zapečený chléb například se šunkou, pršutem, sýrem nebo sušenými rajčaty.

Mezi bufety pak může v Děčíně a v České Kamenici hladovce zaujmout Pekárna Martin, která kromě pečiva nabízí i hotová jídla. Ve středu 22. srpna měla na jídelním lístku například čočku s klobásou za 109 korun nebo vdolky s povidly a tvarohem za 119 korun.

Bistro Franz Josef v Děčíně.
Dobrou zmrzlinu poznáte na váze, říká děčínský zmrzlinář Štěrba od Franz Josefa

Zajímavou volbou může být také palačinkárna na děčínském zámku, kterou provozuje spolek Slunečnice věnující se handicapovaným lidem. Kromě sladkých palačinek nabízí i jejich slanou verzi, která může být příjemnou změnou v obědovém menu. A která navíc tolik nezatíží peněženku, slané palačinky v podloubí na zámku stojí od 99 do 121 korun.

Levné obědy nabízí také řada restaurací zaměřujících se na klasickou gastronomii, nižší ceny mají především u obědových menu. Například v děčínském hotelu Pošta mají vždy několik jídel za 139 korun, například guláš, segedín nebo uzenou krkovici s bramborovým knedlíkem a špenátem. V čase obědů bývá plno i v restauraci Nautilus v Děčíně – Želenicích, kde se nejlevnější jídla pohybují okolo 140 – 150 korun. V restauraci Noprosu ve Varnsdorfu pak nabízí polední menu včetně polévky za 126 korun.

Ozdravovna v Jetřichovicích.
Jetřichovická ozdravovna si na opravu počká, přibrzdil ji i loňský požár v parku

Levně se dá najíst také ve většině pizzerií, minimálně jednu pizzu okolo 130 korun nabízí každá. Například ve známé a oblíbené děčínské pizzerii U Tahira na Tyršově ulici si můžete dát prostřednictvím rozvážkové služby za 130 korun salámovou, feferonkovou, žampionovou nebo šunkovou pizzu. Podobné ceny pak nabízí i další pizzerie v regionu. Za poměrně malé peníze se je možné najíst také v asijských restauracích, které jsou prakticky v každém městě a nabízí jídla od sto korun výše. Pro lidi jezdící mezi Děčínem a Ústím nad Labem může být dobrou volbou zastávka na oběd v motorestu v Dobkovicích, kde v předposledním srpnovém týdnu měli například výpečky s knedlíky a se zelím za 130 korun nebo sekanou s bramborovou kaší za 135 korun.

Zvláštní kategorií jsou pak fastfoodové řetězce. Ani ony nemají o zákazníky nouzi. Na Děčínsku mají v současné době své restaurace McDonald´s a KFC. Ty sice nabízejí standardně kompletní menu s burgerem nebo wrapem, hranolky a pitím okolo 200 korun, ale i zde se dá najíst okolo 130 až 150 korun. Například v „mekáči“ vyjde jednoduchý hamburger na 45 korun, podobné peníze pak stojí i wrap.