Pokud si děti chtějí v létě užít prázdniny na táboře, mají nejvyšší čas se po nějakém poohlédnout. Ty oblíbené bývají plné už teď v březnu.

„Já pro dceru objednávám tábor hned po skončení letních prázdnin. Jezdí každý rok na stejné místo k Berounce a mám tak aspoň jistotu, že se tam dostane,“ řekla Jana Hanáková z Děčína.

Že tábory bývají obsazené rychle po zveřejnění jejich termínů, potvrdila Anna Petriláková z Domu dětí a mládeže v Děčíně: „My jsme letos oficiálně začali letní tábory nabízet v lednu. Teď už máme první termín obsazený. A to na něm bylo místo pro sto šedesát dětí. Někteří rodiče si skutečně rezervují tábory už na konci léta.“ Další termíny pobytů se obsazují také velmi rychle. A konec prázdnin má ve své táborové základně DDM vyhrazen pro soustředění vlastních kroužků.

DDM Děčín nabízí mezi děčínskými dětmi velmi oblíbený tábor Netopýr v Jiřetíně pod Jedlovou. Letos budou všechny běhy tábora tématicky zaměřeny na Sherlocka Holmese.

„Budeme děti motivovat, abychom jim přiblížili viktoriánskou dobu. Po dobu pobytu budou pátrat po záhadách. Na táborech máme zavedené i vlastní peníze Europíry, které mohou děti získávat, ale i o ně přicházet,“ dodala Anna Petriláková. Na tábor jezdí už děti od předškolního věku.

V boletické pobočce děčínského domu dětí nabízejí na léto příměstské tábory, které probíhají v několika termínech na začátku a konci prázdnin.

„Ale i ty si musí rodiče objednat už teď, brzy budou obsazené,“ zdůraznila Petriláková.

Také ve Varnsdorfu, kde tamní dům dětí pořádá letní tábory v několika lokalitách, mají už zájemce o pobyty na nich ve všech termínech.

„Nabídku jsme dali na webové stránky na začátku měsíce a už se nám to začíná obsazovat. Do poloviny května bude plno,“ usuzuje ze své každoroční zkušenosti Ivana Jägrová. Připouští, že by letos zájem rodičů mohla ovlivnit hospodářská krize, protože na varnsdorfsku se hodně propouští. Na druhou stranu ale zaměstnavatelé prý ochotně na tábory rodičům dětí přispívají. Krom toho, ceny táborů se zvyšovat nebudou.

Rumburský dům dětí pořádá pouze příměstské tábory, na které se ale děti také už začínají hlásit.