Promítání proběhne od 3. července do 3. srpna vždy od středy do soboty od 21.45 hodin, k dispozici bude i občerstvení. Změnou oproti minulým letům bude to, že letos nebude na nádvoří stát divácká stupňovitá tribuna, a to kvůli rekonstrukci Dlouhé jízdy, jediné příjezdové cesty k zámku. Doprava tribuny by totiž byla velmi náročná. Návštěvníci se mohou přesto těšit na dvě stě míst k sezení a špičkovou kvalitu obrazu. „Navíc bude k vidění řada filmových premiér. Nejnavštěvovanější filmy budeme vždy ve středu opakovat,“ popsal náměstek děčínského primátora pro školství, kulturu a sport Martin Pošta.

close Program kina v Děčíně. info Zdroj: Město Děčín zoom_in

Návštěvníci se mohou těšit například na horor Tiché místo, akční film Mizerové na život a na smrt, pokračování animovaného hitu V hlavě 2 či na „týmovku“ Deadpool a Wolverine. „Jsme připraveni i na to, že bude zájem překračovat počet míst k sezení. V tu chvíli si mohou lidé donést vlastní deku nebo stoličku,“ dodal Pošta.

Na nádvoří zámku se lidé dostanou kolem zámecké sýpky nebo severními cestami ze Zámecké ulice. Ceny vstupného určují distributoři filmů. Letní kino spolupořádají Kino Sněžník a Zámek Děčín za podpory města, promítat se bude i za deště.

Mohlo by vás také zajímat: Ukázky práce nebo ohňostroj, boletičtí hasiči si připravili v Děčíně zábavný den

Boletičtí hasiči si připravili pro Děčínské den plný zábavy. | Video: Deník/Alexandr Vanžura