Poprvé usednou diváci před plátno v děčínském letním kině ve středu 6. července, poslední představení je naplánováno na neděli 7. srpna.

Diváci se mohou těšit na řadu premiér i repríz. Na své si přijdou milovníci animovaných filmů, komedií i vážné hudby. Na programu jsou například Krotitelé duchů, Hledá se Dory, Lída Baarová nebo koncert André Rieu z Maastrichtu.

Oproti loňsku, kdy letní kino promítalo na fotbalovém stadionu na Starém Městě, se letos bude po celý měsíc promítat na druhém nádvoří děčínského zámku. To tak nebude ve večerních hodinách volně přístupné, pouze se vstupenkou.

„I na základě velkého počtu stížností, že rušíme hlukem část Starého Města v okolí stadionu, jsme se rozhodli ve spolupráci se Zámkem Děčín přesídlit na druhé zámecké nádvoří. Nechtěli jsme se omezovat v dramaturgii nebo tlumit ručně film při každém výstřelu nebo výbuchu. Já osobně se nejvíce těším na atmosféru letního kina. Každý film přiláká jiný typ publika," říká vedoucí děčínského kina Sněžník Martin Pošta.

Na zámku nechá kino postavit stoupající tribunu pro přibližně dvě stovky diváků, další dvě stovky diváků si pak budou moci sednout na židle.

„Kvůli přípravě hlediště žádáme diváky, aby co nejvíce využívali rezervace, případně předprodej vstupenek, které je možné koupit již nyní. Abychom den předem měli jasný odhad, kolik se chystá přijít na projekci diváků," žádá Pošta návštěvníky kina.

S předprodejem a rezervacemi souvisí také další služba, kterou kino návštěvníkům nabídne. Za desetikorunu se bude možné svézt autobusem ze Zámeckého náměstí od Kokosu Dlouhou jízdou na zámek.

Podmínkou, aby byl autobus vypravený, je nejméně stovka rezervací nebo prodaných vstupenek na následující den. Bez ohledu na počet rezervací pojede autobus první den promítání letního kina a před promítáním koncertu André Rieu.

První autobus vyjede v půl deváté večer, poslední o hodinu později. Po týdnu provozu se pořadatelé rozhodnou, zda má smysl v nabízené službě dopravy za těchto podmínek pokračovat.

„Protože promítáme prakticky za jakéhokoliv počasí a tribuna není krytá, nabídneme lidem možnost si koupit přímo na zámku jednorázovou pláštěnku," doplňuje Martin Pošta.

Začátky promítání jsou naplánované na půl desáté večer, dříve po celý měsíc letní kino promítat nebude. Nádvoří s pokladnou bude otevřené od půl deváté. Je ale nutné počítat s tím, obzvlášť v prvních dnech, že promítání filmu může začít později až o dvacet minut. Tento čas chce kino promítat trailery na budoucí program. Bude se totiž čekat na tmu.

Doba ledová v Letním kině v PardubicíchPROGRAMst 6.7. Správní chlapi
čt 7.7. Lída Baarová
pá 8.7. Mike i Dave sháněj holku
so 9.7. Legenda o Tarzanovi
ne 10.7. Hledá se Dory
po 11.7. Padesátka
út 12.7. Captain America: Občanská válka
st 13.7. Alenka v říši divů: Za zrcadlem
čt 14.7. Očista: Volební rok
pá 15.7. Doba ledová: Mamutí drcnutí
so 16.7. Pan Dokonalý
ne 17.7. Orel Eddie
po 18.7. bude upřesněno
út 19.7. Most špionů
st 20.7. Doba ledová: Mamutí drcnutí
čt 21.7. Warcraft: První střet
pá 22.7. Učitelka
so 23.7. Teorie tygra
ne 24.7. letní kino nehraje
po 25.7. Den nezávislosti: Nový útok
út 26.7. Deadpool
st 27.7. Zootropolis: Město zvířat
čt 28.7. Jason Bourne
pá 29.7. Krotitelé duchů
so 30.7. Sezn@mka
ne 31.7. André Rieu: Koncert z Maastrichtu 2016
po 1.8. bude upřesněno
út 2.8. Hra peněz
st 3.8. Kniha džunglí
čt 4.8. Podfukáři 2
pá 5.8. Sebevražedný oddíl
po 6.8. filmové překvapení
ne 7.8. Jak básníci čekají na zázrak