Filmoví fanoušci náročnějších snímků si přijdou na své přímo v Děčíně. Kino Sněžník totiž uvítá regionální ozvěnu festivalu Febiofest.

Třídenní festival odstartuje ve středu večer akcí pouze pro pozvané. Ve čtvrtek 28. března a v pátek 29. března pak budou filmy přístupné i veřejnosti. Festival má v Děčíně jednotné vstupné: Za jeden film zaplatíte 89 korun. Lístky je možné rezervovat na telefonním čísle 412 531 431.

Fanoušci v Děčíně si budou moci vybrat celkem ze šesti filmů. Každý den se budou promítat tři z nich. Ve čtvrtek to bude od 17:30, 20 a 22 hodin, v pátek pak od 15:30, 17:30 a 20 hodin.

Mezi šesti zahraničními filmy má zastoupení i česko slovenská produkce, a to filmem Můj pes Killer. Příběh osmnáctiletého skina, který hledá své místo ve světě, nepatří podle organizátorů festivalu mezi lehce stravitelnou podívanou.

Na své si přijdou i filmoví fanoušci severské kinematografie. Švédský film Hypnotizér začíná pokusem o vyvraždění celé jedné rodiny.

Podrobnější informace o festivalu Febiofest, který letos slaví již dvacáté výročí, najdete na webu www.febiofest.dc.cz.

SOUTĚŽ:
Chcete na filmy jít zdarma? Pokud ano, pak správně odpovězte na soutěžní otázku: Kolikátý ročník festivalu FEBIOFEST se letos koná? Správné odpovědi posílejte na náš redakční email: decinsky@denik.cz, a to nejpozději do úterní 12. hodiny. Ze správných odpovědí redakce vylosuje výherce!