Chinaski, MIG 21 nebo Lucie Bílá. I takové by mohly být hlavní taháky hudebního festivalu Labefest. Ten bude i díky tomu příští rok pro městskou pokladnu dražší. Na jeho uspořádání by město mělo dát příští rok 844 tisíc, tedy o 244 tisíc korun více než letos. Loni přitom město do Labefestu, tehdy jednodenního, dalo pouze 350 tisíc.

„Hudebních festivalů je v ČR velké množství a je proto důležité, aby byl Labefest jiný nejen svou krásnou polohou, ale zvyšoval i svou úroveň interpretů,“ napsal v podkladech pro zastupitele Igor Bayer, ředitel Děčínské sportovní. Právě tato městská příspěvkovka pro Děčín festival pořádá.

Děčínská zoo.
Co dělají zvířata v noci? Zjistíte to při večerních prohlídkách

Ten stál letos celkem i s penězi za vstupné nebo od partnerů 1,91 milionu, příští rok počítají pořadatelé s 2,08 milionů korun. S největším nárůstem výdajů počítá Děčínská sportovní právě u honorářů kapelám a zpěvákům a za propagaci. Za tu chce v příštím roce dát 150 tisíc korun.

Město počítá pro příští i se zachováním vstupného, které by mělo být stejné jako letos. Tedy 180 korun v předprodeji, 250 korun na místě.

„Přestože úroveň letošního festivalu byla velmi slušná, tak si myslím, že zavedení vstupného zamezilo přístup nejen nepřizpůsobivým občanům, ale také lidem, kteří na tom nejsou finančně příliš dobře,“ nelíbí se vstupné opozičnímu zastupiteli Milanu Rosenkrancovi.

Městské slavnosti v Děčíně 2017, ohňostroj.
FOTO: Děčínské slavnosti začaly ohňostrojem a koncertem Vojty Dyka