Stávající provozovatelka trhů městu ale vyčítá netransparentnost při hledání nového provozovatele. To ale radnice odmítá. Navíc na magistrátu byli se současnou podobou trhů nespokojeni.

Děčínská radnice se zabývala výběrem nového provozovatele farmářských trhů ve městě prakticky celé léto. Nakonec vybrala jako provozovatele Severočeské farmářské trhy, které působí již v několika městech v Ústeckém kraji.

Jenže právě způsob výběru se nelíbí současné provozovatelce.

„Kdyby mi jedna dobrá duše neřekla, že se nějaké takové výběrové řízení koná, tak se 
o něm ani nedozvím," rozčilovala se na jednání děčínského zastupitelstva Šárka Justrová, která provozuje farmářské trhy v Děčíně na Masarykově náměstí několik posledních let. Dodala, že zákazníci i prodejci byli na jejích trzích spokojeni.

S tím ale nesouhlasí primátorka Děčína, která prohlásila, že na radnici chodili i přesně opačné podněty od lidí.

„Žádný nájemce to nemá navždy. Dostávali jsme i opačné podněty od občanů, že se jim to nelíbí, že tam není žádná přidaná hodnota. Uběhly tři roky a pořád byly jen plány. Určitě začátek nebyl jednoduchý. Ale za letošní půlrok žádná změna nebyla. Pracující člověk se na trhy nedostane," zmínila jeden z největších problémů stávajících trhů Marie Blažková. Ty totiž dosud začínaly ráno a končily krátce po poledni.

V minulosti byly například problémy s tím, že na trzích bylo příliš mnoho prodejců, kteří nenabízeli potraviny, ale například textil nebo jiné podobné zboží. To se stalo například loni na Husově náměstí při pokusu tento prostor znovu oživit trhy. Jenže místo prodeje zeleniny nebo ovoce převažovala nabídka záclon nebo ubrusů.
Právě oživení Husova náměstí bylo jednou z podmínek děčínské radnice.

To ale podle Justrové nebude nijak jednoduché. Do rekonstrukce prostor tržnice na Husově náměstí přitom děčínská radnice investovala
v loňském roce miliony korun.
„Proměřovala jsem to, trhovci se tam ve stejném rozsahu jako na Masarykovo náměstí nevejdou. Oživit Husovo náměstí jednou za čtrnáct dní mi přijde srandovní. To se nic neoživí. Pokud by se tam vrátili prodejci, kteří jsou naproti nádraží, tak by se to tam znovu rozjelo," je přesvědčena končící provozovatelka v Děčíně.

Nový pořadatel je zkušený, pod hlavičkou Severočeských farmářských trhů totiž tyto trhy pořádá v osmi městech v Ústeckém kraji. Teď by k nim měl přibýt také Děčín.
„Město nás oslovilo, představili jsme svou koncepci. Jednou z podmínek bylo zapojit podmokelskou tržnici," řekl před časem za organizátory Adam Weber. Ten si je vědom toho, že lidé jsou na farmářské trhy zvyklí na Masarykově náměstí.

„Uvidíme a vyzkoušíme, zda tam budou lidé chodit. Je šance, že farmářské trhy 
v Podmoklech přilákají nové zákazníky," dodal s tím, že se na nich lidé mohou těšit na výhradně potravinářské zboží.

„My děláme výhradně potravinářské trhy a snažíme se také, aby byly potraviny navíc od místních výrobců," uzavřel Weber s tím, že trhy jen výjimečně doplní nabídka třeba pletených košíků.

Rekonstrukce…Velká rekonstrukce podmokelské tržnice za více než čtyři miliony korun začala loni 
v létě. Hotovo mělo být nejpozději do konce září. Stavební firma sice požádala o prodloužení termínu, protože se po odbourání betonu objevila kanalizace. Jenže ani o půl roku později nebyla oprava dokončena. Město Děčín práce na tržnici reklamovalo několikrát, několikrát došlo k různým úpravám. Trhovcům to ale nevadilo, ti o novou tržnici totiž neprojevili zájem a zůstali u obchodního domu Korál, kam se před rekonstrukcí přesunuli. Vrátit zpátky se nechtějí.