Přítomnost padesáti členů pořádkových jednotek v regionu stála od konce srpna už čtyřicet milionů korun. Přesto se podle policejního prezidenta Petra Lessyho, který také do výběžku přijel, stále nedaří snížit drobnou kriminalitu, naopak policie zaznamenala její nárůst.

„Lidé vidí více policistů v ulicích, a tak oznamují policii i drobné krádeže, které by dříve nehlásili,” tvrdí Lessy. Podle Kubiceho je v regionu velký problém s drogami, jejichž uživatelé často páchají právě drobnou kriminalitu.

Původní plán policie byl zřídit v Ústeckém kraji speciální pořádkovou jednotku s až 200 členy, teď ale ministr hovořil o 50 tabulkových místech.
„Tady v podstatě vznikla od 1. listopadu pořádková jednotka o padesáti lidech. Uvidíme, co to udělá, jestli to bude stačit,” řekl Kubice. Další policisty bude pro Ústecký kraj nabírat až podle finančních možností. Zatím ani není jasné, kde by případná speciální policejní pořádková jednotka sídlila.

„Je téměř jisté, že to nebude na Šluknovsku, kvůli její větší mobilitě,” dodal ministr. Posily mají dostat i místní obvodní oddělení.
Kubice přijel do Šluknovského výběžku potřetí od počátku nepokojů na konci srpna. Poprvé přijel hned zpočátku, posledně navštívil Nový Bor, Rumburk a Varnsdorf při velkých demonstracích pořádaných 10. září Dělnickou stranou sociální spravedlnosti. Policie tehdy zasáhla proti protestujícím i pomocí vodního děla a jízdních policistů. Nepokoje na severu Čech začaly po několika útocích, ze kterých místní viní Romy.