Česká Kamenice chce vybudovat dvanáct sociálních bytů

Česká Kamenice – Radní v České Kamenici schválili zadání zpracování žádosti o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Za 145 tisíc korun ji zpracuje Regionální rozvojová agentura v Ústí nad Labem. Pokud Česká Kamenice bude se žádostí úspěšná, vybuduje v bývalém Benaru v Dolní Kamenici dvanáct sociálních bytů. 

Strážníci našli peněženku, její majitel o své peníze nepřišel

Děčín – Peněženku s několika bankovkami a stravenkami našla při běžné kontrole v Děčíně 2 hlídka městské policie. Strážníkům se podařilo zjistit, že peněženku ztratil jeden z řidičů, kteří rozváží do místních obchodů potravinářské výrobky. Strážníkům se podařilo po chvilce pátrání v místě nálezu peněženky a následně u jeho zaměstnavatele muže zkontaktovat a ztracenou peněženku mu následně v místě jeho bydliště předali. 

Neznámý vandal počmáral žlutým sprejem dům v Děčíně

Děčín – Malou radost měla majitelka z řádění samozvaného umělce na fasádě svého domu. Na tom se objevil velký nápis nastříkaný sprejem. Majitelka domu se proto na začátku tohoto týdne obrátila na děčínské policisty. „Úprava poničené fasády objektu může vyjít až na dvanáct tisíc korun. Policisté případ prověřují s ohledem na přečin poškození cizí věci,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová. 

Náklaďák se střetl na novém kruhovém objezdu s cyklistou

Děčín – Jako zázrakem skončila bez zranění středeční nehoda v Děčíně. Na novém kruhovém objezdu pod estakádou Vilsnické spojky se totiž srazilo nákladní auto s cyklistou. Po dobu vyšetřování nehody bylo místo průjezdné s opatrností. Jiný kamion pak způsobil problém u viaduktu za autobusovým nádražím. Tam poměrně často uvíznou se svými kamiony řidiči, kteří nerespektují značky o maximální povolené výšce. Tentokrát řidič kamionu stihl včas zastavit a auto si nepoškodil.