Na Děčínsku letos na silnicích zemřelo více lidí než vloni

Děčínsko – Ačkoliv v celém Ústeckém kraji od ledna do konce května policie eviduje méně úmrtí při dopravních nehodách než loni, na Děčínsku policisté v předběžných statistikách mají opačná čísla. Loni zemřel 1 člověk, letos 4. V počtu těžkých zranění bylo více případů loni. Mezi tragicky zemřelými byl 1 řidič osobního vozu, 1 spolujezdec a 2 chodci. Do konce května naopak nezemřel ani neutrpěl těžké zranění podle předběžných statistik nehodovosti žádný cyklista. Dlouhodobě se shodují vedoucí ústecké krajské dopravní policie Jiří Ušák a Jan Pechout z ústeckého BESIPu, že počet zemřelých je souhrou krutých náhod. Stačí málo uhnout o metr, o desetinu vteřiny dříve zareagovat, a místo tragické smrti může posádku vozidla postihnout jenom zranění. Dobrou zprávou je, že na Děčínsku při vyšetřování dopravních nehod policisté neevidují letos více než loni viníků, kteří seděli za volantem pod vlivem drog nebo alkoholu. 

Pětimostí.
U Pětimostí v Děčíně přibylo nehod. Řidiči nedávají přednost a bourají

Školní akademie Máchovky obsadila děčínské divadlo

Děčín – Ve čtvrtek 24. května se v Městském divadle Děčín konala školní akademie Základní školy Máchovo nám. Letošní téma, které se prolínalo všemi vystoupeními, bylo Televize. Každá třída jej pojala po svém, díky čemuž vzniklo představení plné různorodých výstupů. Jako obvykle nechyběl oblíbený tanec na mnoho způsobů, vtipné scénky, pohádky, vystoupení inspirovaná dětskými písničkami, hudební vystoupení a další. „Podle ohlasů diváků a dvou vyprodaných představení usuzujeme, že akademie měla opět úspěch. Velice tímto děkujeme všem učitelům, kteří dětem pomáhali s přípravou jejich scének, rodičům, kteří pomáhali s potřebnými kostýmy a vedení školy, které nám každý rok umožňuje dětem ukázat, co vše lze v životě zažít na vlastní kůži,“ řekla učitelka školy Lucie Strejčková.

Noc snů se konala již 15. rokem.
FOTO: Zoo na Noci snů bavila chronicky nemocné a hendikepované

Chcete mě? Zajděte si pro mě do Městského útulku v Děčíně

Děčín – Nik je čínský chocholatý pejsek. Jsou mu 2 až 3 roky. Je to milý a přátelský pes, který je zvyklý na lidi a na život ve smečce psů. Je nutno dopilovat hygienické návyky. Doma má tendence značkovat. Výšku má 30 cm a váží necelých 7 kg. Nový majitel musí počítat s tím, že naháček má citlivou kůži, o kterou je nutno pečovat. Adresa útulku je Pod Chlumem 408, Děčín. Telefon 605 801 617. 

Učitelé ze ZŠ a MŠ TGM Česká Kamenice zorganizovali pro všechny třídy školy i školky akci na školním hřišti.
FOTO: Charitativní akce ZŠ v České Kamenici vynesla 92 tisíc korun