Den dětí v indiánském stylu ovládne zámecký park v Jílovém

Jílové - Na indiány z růžovské Rosehill se mohou těšit děti v Jílovém. Oslaví s nimi v sobotu 2. června od 14 hodin v jílovském zámeckém parku svůj svátek. Den dětí v indiánském stylu láká na tematicky laděné soutěže, pohádku, písně i tance a hračky i zbraně. Chybět nebude ani workshop a stánky s občerstvením. Pro tu pravou atmosféru děti mohou přijít v indiánském kostýmu.

Herec Leoš Noha zavítal na 100. výročí Rumburské vzpoury

Rumburk - Síň s výstavou o Rumburské vzpouře zaplnili v neděli v podvečer příznivci herce Leoše Nohy. Ten zavítal se svým tatínkem Leem na besedu uspořádanou při příležitosti 100. výročí Rumburské vzpoury. Ústecký rodák je praprasynovcem popraveného rebela Františka Nohy. Setkání v pietním duchu nikdo od známého komika nepředpokládal a celá beseda se nesla v přátelské atmosféře talkshow. Leoš Noha se na místě ujistil, že památku praprastrýce opatruje rumburské muzeum s tou největší pečlivostí a v detailech ani sám neměl z rodiny tolik podrobných informací. Své setkání v rumburskými návštěvníky zakončil autogramiádou.

Soutěsky ve Hřensku.
Kraj navštívilo více turistů. Žasnou i nad krásami Děčínska

Pomozte zachránit areál bývalé pohraniční osady v Jetřichovicích

Jetřichovice - Zapojit se do oživení areálu bývalé pohraniční osady v Zadních Jetřichovicích, a pomoci tak zabránit jejímu definitivnímu zániku, mají možnost dobrovolníci. V sobotu 26. května mezi 9.15 a 17. hodinou proběhne brigáda na záchranu osady, do které se kdokoli může zapojit. S sebou je potřeba mít pracovní rukavice, dobrou obuv a svačinu.

Jílové se připojilo k projektu Kola pro Afriku, pomůže tak dětem

Jílové - Na cestě za vzděláním dětem z africké Gambie mohou pomoci lidé v Jílovém. Město se zapojilo do projektu Kola pro Afriku. Lidé, kteří mají doma stará, rozbitá nebo nepotřebná kola v jakémkoli stavu, případně náhradní díly na kola, je mohou přinést na parkoviště v areálu jílovského zámku ve středu 30. května mezi 17. a 19. hodinou. Kola pak ze sběrných míst přepraví partneři projektu. Děti na nich budou moci jezdit do školy.

Při úniku fenolu v děčínské chemičce Chemotex se zranilo téměř dvacet lidí.
Únik fenolu v Děčíně si vyžádal už druhou oběť, zemřel zraněný muž

Kapela Mydy Rabycad vystoupí po roce v děčínském klubu Garáž

Děčín - Hvězdy české klubové scény zamíří po více než roce opět do Děčína. Za poslední rok stihla kapela Mydy Rabycad koncertně procestovat velkou část světa, vydat nové album, získat několik nominací na cenu Anděl a hlavně hrát na všech velkých akcích, které jsou v České republice k mání. Jako jedna z mála českých kapel hráli také na jednom z nejslavnějších festivalů na světě anglickém Glastonbury. Mydy Rabycad zahrají v děčínském hudební klubu Le Garage Noir v pátek 25. května od 22 hodin. Vstupné je 180 korun v předprodeji, 230 korun pak na místě.

Lidé v Krásné Lípě a ve Vlčí Hoře budou bez elektrického proudu

Krásná Lípa - S přerušením dodávky elektřiny musí počítat 24. a 30. května lidé v Krásné Lípě. Bez proudu budou ve čtvrtek 24. května přibližně od 7 do 19 hodin obyvatelé Vlčí Hory 8, 139 a 128, ve středu 30. května zhruba od 7 do 18 hodin pak obyvatelé Studánecké 474/21, Rumburské 525/3 a 977/5 a Varnsdorfské 62/23.

V Českosaském Švýcarsku dnes žije jedna z největších středoevropských populací sokolů stěhovavých.
Mláďata sokolů dostávají kroužky. Pomáhají s jejich sledováním

Noc kostelů proběhne i v kostele sv. Františka Xaverského v Bělé

Děčín - Na noc kostelů mohou vyrazit lidé v pátek 25. května i do kostela sv. Františka Xaverského v děčínské Bělé. Od 18 hodin v kostele zazpívá Jílovský komorní sbor, následovat bude komentovaná prohlídka. Program skončí po půlnoci.

Den dětí s národními parky láká na soutěže i divadelní představení

Krásná Lípa - Na zábavné a hravé odpoledne plné soutěží, rukodělných a vzdělávacích aktivit mohou vyrazit děti i jejich rodiče v Krásné Lípě. Těšit se mohou například na soutěže, které připravili členové oddílu Junior Ranger, divadelní představení Pohádky pana Pohádky a mnoho dalšího. Akce Den dětí s národními parky se koná v sobotu 26. května od 14 hodin v areálu Správy Národního parku České Švýcarsko.

Rumburk si připomněl 100 let od Rumburské vzpoury
FOTO: Vzbouření vojáci opět obsadili Rumburk

Pro opilého muže, který ležel na zemi, přijela záchranná služba

Děčín - Popíjení alkoholu nezvládl před víkendem muž v děčínských Boleticích. Na ležícího zřejmě opilého muže u restaurace upozornil strážníky kolemjdoucí. „Na místo byla ihned vyslána hlídka strážníků. Ti na místě zjistili, že 66letý muž v opilosti upadl a způsobil si zranění na hlavě,“ řekl zástupce ředitele děčínských strážníků Tomáš Pavlík. Hlídka na místo přivolala záchrannou službu, která muže odvezla na vyšetření do nemocnice. Na žádost posádky strážníci při převozu asistovali.