Vydejte se na skalní hřebenovku Schrammsteine s průvodcem

Českosaské Švýcarsko - Na skalní hřebenovku Schrammsteine v německém Bad Schandau se mohou vydat milovníci turistiky v sobotu 26. května. Poměrně náročnou 15kilometrovou trasu připravila obecně prospěšná společnost České Švýcarsko v rámci každoročních zážitkových výletů s certifikovanými průvodci. V případě zájmu mohou lidé výlet rezervovat na telefonu 775 552 789 nebo 777 819 913. Cena zahrnující dopravu i služby průvodce je 490 korun.

Zoo Děčín oslaví Světový den želv, chystá zajímavé aktivity

Děčín - Ke Světovému dni želv, který připadá na středu 23. května, se letos připojí děčínská zoologická zahrada. Pro návštěvníky si nachystala několik tematických aktivit. Od soboty 19. května do středy 23. května bude v zoo probíhat stanovištní soutěž na želví téma. Ve středu 23. května tu lidé od 11 do 15 hodin najdou informační stánek o želvách, kde se dozvědí, co o nich možná ještě nevěděli. Od 17 do 19 hodin pak bude probíhat v Městské knihovně Děčín přednáška Ochranářem nejen na Borneu. Přednášet bude odbornice na ochranu mořských želv a zakladatelka projektu www.morskezelvy.cz Hana Svobodová. V knihovně zároveň proběhne na začátku přednášky také losování vítězů stanovištní soutěže ze zoo. Po celý Světový den želv se mohou návštěvníci těšit také na 20procentní slevu na vstupném do expozice Rajské ostrovy.

Děti z uměleckých škol z Česka i Saska zazpívají pop na zámku

Šluknov - Velký reprezentační koncert talentovaných dětí ze všech poboček Základní umělecké školy v Rumburku a z Rockové hudební školy v Ebersbachu proběhne ve čtvrtek 17. května na šluknovském zámku. Koncert Šluknov zpívá pop začíná od 16 hodin, vstupné je dobrovolné.

Na Dolském mlýně začíná první letošní brigáda dobrovolníků

Kamenická Stráň - Se záchranou Dolského mlýna, jedinečné památky na břehu řeky Kamenice a nejstaršího dochovaného mlýna na území národního parku České Švýcarsko, mohou pomoci dobrovolníci. V sobotu 19. května od 9 do 17 hodin bude probíhat první letošní brigáda. Zájemci se více informací dozvědí na telefonu 737 276 859.

Děti z mateřských škol a školních družin se utkají na olympiádě

Děčín - Přijít fandit dětem ze školek a školních družin mohou zájemci na tradiční školní Olympiádu MŠ a ŠD. Boj v několika soutěžních disciplínách, jako je skok do dálky, hod do dálky nebo štafetový běh, proběhne ve čtvrtek 17. května od 9 do 15 hodin na hřišti Základní školy Dr. M. Tyrše v Děčíně. Akci pořádá Dům dětí a mládeže v Březinách.

Dobrovolní hasiči ve Verneřicích pořádají nejnáročnější soutěž TFA

Verneřice - Nejnáročnější soutěž hasičů, která důkladně prověří fyzickou zdatnost, pořádá poprvé Sbor dobrovolných hasičů ve Verneřicích. Soutěž TFA Toughest Firefighter Alive, která v překladu znamená „Nejtvrdší hasič přežije“ se bude konat v sobotu 19. května na Mírovém náměstí ve Verneřicích, sraz je v 8.30 hodin, zahájení soutěže pak v 10 hodin. Přihlásit se mohou jak dobrovolní, tak profesionální hasiči do neděle 13. května, přihlášky mohou zaslat na sdh.vernerice@seznam.cz.

Centrum dětí v České Kamenici obsadí nadšenci do Pokémonů

Česká Kamenice - Propadli jste „pokémanii“? Pak jistě zavítáte na sraz nadšenců a sběratelů kartiček Pokémonů v České Kamenici. Na fanoušky Pokémonů čekají různé hry, filmy, ukázky alb, výměny karet a další. Akce se koná ve čtvrtek 17. května od 16.30 hodin v Centru dětí a mládeže v České Kamenici. Při vstupu obdrží každý návštěvník jednu sběratelskou kartičku. Přihlášky je možné podávat do 15. května přímo v centru.

Na Historickém májovém trhu lidé potkají opravdového Golema

Děčín - Dalším víkendem budou pokračovat děčínské městské slavnosti. V sobotu 19. května a neděli 20. května se lidé mohou těšit na tradiční Historický trh májový na děčínském zámku. Během letošního trhu se návštěvníci přenesou do období vlády císaře Rudolfa II., kdy na děčínském zámku sídlili rytíři z Bünau. Lidé budou moci potkat opravdového Golema, kterého znají z filmů Císařův pekař a Pekařův císař. Nebudou chybět šermířská, hudební a taneční vystoupení a také divácky oblíbené scénky. Atmosféru trhů doplní desítky stánků s občerstvením a stylovým zbožím. V sobotu bude trh k dispozici od 9 do 19 hodin, v neděli pak od 10 do 18 hodin.

Tichá dohoda zamíří do Garáže, ukáže show s novou zpěvačkou

Děčín - Pražská indie-rocková kytarovka Tichá dohoda míří do děčínského hudebního klubu Le Garage Noir. V posledních třech letech se úspěšně vrátila na koncertní pódia a zabodovala především svým singlem Zas pryč tě tvý nohy táhnou nebo se skladbou Zakázaný slova z aktuálního alba Hlasitá revoluce. V Děčíně vystoupí v sobotu 19. května od 20 hodin, v rámci dvouhodinové rockové show s novou zpěvačkou Zuzanou Vintrovou nabídne kromě aktuálního repertoáru i své klasické hity známé z rádií a televize jako Večírek osamělých srdcí, Cizí pohled, Kotva a Kříž či Tulák po hvězdách.