Hasiči zlikvidovali sršní hnízdo v dětském domečku ve školce

Jílové
- Špatně mohla skončit hra dětí v dětském domečku v areálu školky v Jílovém. Pod stříškou dřevěného domku si totiž vybudovaly hnízdo sršně. Sršní hnízdo vyjeli v pátek zlikvidovat dobrovolní hasiči z Jílového Modré. Po příjezdu jeden z hasičů v ochranném obleku hnízdo bezpečně odstranil. Do areálu školky přijela také hlídka strážníků z Jílového.

Vydejte se Za tajemstvím skalního hradu Winterstein

Českosaské Švýcarsko
- Za tajemstvím skalního hradu Winterstein se mohou vydat lidé v sobotu 12. května. Poměrně náročnou 13kilometrovou trasu připravila jako novinku obecně prospěšná společnost České Švýcarsko v rámci každoročních zážitkových výletů s certifikovanými průvodci. Turisty čeká tajemná atmosféra starého loupežnického hradu ze 13. století, strhující výstup po žebřících a velkolepé výhledy na saské stolové hory a kaňon Labe. V případě zájmu mohou lidé výlet rezervovat na telefonu 775 552 789 nebo 777 819 913.

Strážníci mají nové auto

Jiříkov
- Nové auto si převzali tento týden jiříkovští strážníci. Vzhledem k terénu a zimním klimatickým podmínkám se radnice rozhodla pořídit městské policii SUV, strážníci tak budou vyjíždět k případům v Dacii Duster.

Centrum dětí v České Kamenici obsadí nadšenci do Pokémonů

Česká Kamenice
- Propadli jste „pokémánii“? Pak jistě zavítáte na sraz nadšenců a sběratelů kartiček Pokémonů v České Kamenici. Na fanoušky Pokémonů čekají různé hry, filmy, ukázky alb, výměny karet a další. Akce se koná ve čtvrtek 17. května od 16.30 hodin v Centru dětí a mládeže v České Kamenici. Při vstupu obdrží každý návštěvník jednu sběratelskou kartičku. Přihlášky je možné podávat do 15. května přímo v centru.

Turisté najdou na Chmelníku dvě nová odpočinková místa

Děčín
- Děčínský Lesní úřad, který spravuje městské lesy, obnovil během jara dvě odpočinková místa na vrcholu Chmelníku. Turisté mířící na jeden z nejvýraznějších kopců v Děčíně, si budou moci odpočinout na lavicích, které vytvořili dřevosochaři.

V Děčíně odstřelí příští týden obilné silo bývalých pekáren

Děčín
- Obilné silo bývalých pekáren na Starém Městě půjde příští týden k zemi. Odstřel je naplánován na čtvrtek 10. května mezi 12. a 14. hodinou. Patnáct minut před odstřelem budou vystřeleny dvě zelené světlice, následovat bude jedna rána ze signální pistole. Samotný odstřel, který bude doprovázet detonace slyšitelná až do vzdálenosti jednoho kilometru, bude proveden za 60 sekund poté.

Kotlíkové dotace jsou vyčerpané

Děčínsko
- Další kolo kotlíkových dotací skončilo. Od loňského října požádalo o příspěvek na nové vytápění 2 115 lidí. Více než 170 žádostí ale prozatím míří na seznam náhradníků, a to do doby, než pracovníci krajského úřadu zkontrolují předešlé žádosti.