Kam o víkendu na pohotovost? Slouží Magdalena Klevetová

Děčín - Trpíte bolestmi zubů? O víkendu na pohotovost můžete vyrazit k zubařce Magdaleně Klevetové do ulice J. Š. Baara 692/26 v Děčíně. Telefon do ordinace je 412 507 588, vhodné je předem zavolat.

Den s cyklostezkou láká na závod i londýnský bus

Benešov nad Ploučnicí - Bohatý program si užijí v neděli 6. května lidé v Benešově nad Ploučnicí. Konat se tu bude cyklistický Závod míru juniorů i komentovaná prohlídka naučné stezky v rámci Dne s cyklostezkou. Program začne na náměstí už v 9 hodin, kdy vystoupí kapela Obzor, o půl hodiny později své umění předvedou mažoretky. Královská etapa Závodu míru juniorů odstartuje v 10 hodin, závodníky bude čekat stoupání v Ovesné a fojtovický kopec. Zájemci se v 11.15 budou moci z náměstí svézt londýnským doubledeckerem na Ovesnou, kde je bude čekat prohlídka naučné stezky Havraní kameny, v Jedlce bude mimořádně otevřen kostel svaté Anny. Autobusem se budou moci účastníci svézt i zpět na náměstí.

Hasiči v Krásné Lípě pořádají den otevřených dveří ve zbrojnici

Krásná Lípa - Nakouknout do hasičské zbrojnice mohou lidé v Krásné Lípě. Na den otevřených dveří, který pořádají krásnolipští hasiči v sobotu 5. května od 13 hodin, si zájemci mohou prohlédnout nejen zbrojnici, techniku a vybavení, ale připravena bude také ukázka slaňování z požární věže a možnost vyzkoušet si výstroj a výzbroj hasiče.

Ukliďme Česko na Děčínsku ještě neskončilo, pokračuje v květnu

Děčínsko - K celorepublikové akci Ukliďme Česko se několik dobrovolníků na Děčínsku přidalo také v květnu. Ačkoli většina lidí se na jarní úklid vrhla už v dubnu, Pohádkový les v Rumburku dobrovolníci uklidí v sobotu 5. května. Další úklid Rumburku a okolí se chystá na pátek 11. května, ve stejný den proběhne také úklid stezek a cest okolo Základní a mateřské školy ve Starých Křečanech.

Přeshraniční lesní stezka se slavnostně otevřela turistům

Českosaské Švýcarsko - Lesní stezka Labské pískovce, která turistům nabízí i přespání v budkách na několika zastaveních na saské straně, se v sobotu slavnostně otevřela. Nová přeshraniční stezka vede převážně po saské straně, zčásti po hranicích a po české straně přes Děčínský Sněžník a Tiské stěny. Vícedenní trasu překračující hranice od roku 2014 vyvíjela německá organizace Saschsenforst ve spolupráci s Lesy České republiky a dalšími partnery.

Dobrovolní hasiči z Horního Podluží a Putzkau oslaví 50 let spolupráce

Horní Podluží - Padesát let mezinárodní spolupráce oslaví v sobotu 5. května dobrovolní hasiči z Horního Podluží a Putzkau v Horního Podluží. Sraz je u hasičské zbrojnice ve 14 hodin, chystá se pestrý program jako spanilá jízda hasičské techniky, ukázky hasičských dovedností mládeže a soutěž družstev s následnou zábavou, živou hudbou a vepřovými hody v areálu restaurace U Vleku.