Ženu napadl její partner, schovala se před ním u sousedky

Děčín - Napadl ji její přítel a ona se před ním utekla schovat k sousedce. To oznámila na linku děčínských strážníků v sobotu odpoledne žena z Podmokel, která požádala o pomoc. „Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie, která kontaktovala oznamovatelku. Hlídka na místě zastihla i údajného útočníka, 46letého muže z Děčína,“ řekl zástupce ředitele městské policie Tomáš Pavlík. Na žádost ženy pak přivolali strážníci i hlídku státní policie, která si řešení události převzala.

Barmanka prodala alkohol mladistvým, hrozí jí vysoká pokuta

Děčín - Vysoká pokuta hrozí za podávání alkoholu mladistvým 33leté barmance. Při namátkové kontrole baru v centru Děčína hlídka strážníků zjistila, že obsluha prodala alkoholický nápoj 16letému a 17letému mladíkovi. „Hlídka záležitost zadokumentovala a předala k řešení příslušnému správnímu orgánu Magistrátu města Děčín, který bude o přestupku rozhodovat,“ řekl zástupce ředitele městské policie Tomáš Pavlík.

Historický vláček přijede na významná výročí do Krásné Lípy.
Na oslavy výročí v Krásné Lípě přijede také historický vlak

Geolesnická exkurze na Růžák přiblíží pohled lesníka a geologa

Růžová
- Pohledem lesníka a geologa Správy Národního parku České Švýcarsko mohou poznat zájemci Růžovský vrch a okolí. Geolesnická exkurze se bude konat v úterý 8. května, sraz je v 9.30 hodin u kostela v Růžové. Trasa povede z Růžové přes Růžovský vrch, Pastevní vrch a zpět.

Loreta Rumburk otevírá i v neděli

Rumburk - O prodloužených víkendech na přelomu dubna a května má barokní památka Loreta Rumburk otevřeno i v neděli 29. 4. a 6. 5. 2018. Přístupná je rovněž o státním svátku v úterý 1. 5. a 8. 5. 2018. Prohlídky probíhají od 10.00 do 17.00 hod. V ambitu se aktuálně koná výstava "Obnova křížových cesta Šluknovska" a představuje se pašijový betlém.

Sbírka pomůže po jedenadvacáté zvířatům v děčínské zoologické

Rumburk – Sbírku Koruna pro zoo pořádá pro děčínskou zoologickou zahradu už po jedenadvacáté Dům dětí a mládeže v Rumburku. Peníze od dárců rumburský dům dětí vybírá do konce dubna, ty pomohou především medvědům grizzly v zoo. Zúčastnit sbírky se může kdokoliv včetně kolektivů, jako jsou mateřské nebo základní školy. Ve spolupráci s pracovníky zoo dům dětí začátkem května sbírku ukončí. Informace poskytne Helena Švábová na telefonu 412 332 436. Loni se díky sbírce podařilo vybrat více než 18 a půl tisíce korun.

Mezi oblíbené praktiky šmejdů patří podomní prodej.
„Šmejdi“ mají nové praktiky. Telefonují

Opilec padal na zem a zranil se, záchranka jej odvezla do špitálu

Děčín – U křižovatky Příbramské a Ruské ulice v Podmoklech se potácí opilý muž a padá na zem. To oznámil o víkendu svědek na linku městské policie. Dozorčí služba na místo vyslala hlídku strážníků. „Ti zjistili, že se jedná o totálně opilého 58letého muže. Při pádu na zem muž utrpěl zranění nad okem, hlídka proto na místo přivolala záchrannou službu, která muže odvezla do nemocnice na ošetření,“ řekl zástupce ředitele děčínských strážníků Tomáš Pavlík.

Žena uvázala psa před obchodem, na místě ho ale pak už nenašla

Děčín – Že jí zřejmě někdo ukradl psa, oznámila na linku děčínských strážníků žena z Děčína. Psa měla uvázat před obchodem v centru Děčína, tam ho ale pak už nenašla. „Na místo byla vyslána hlídka strážníků, dozorčí služba zároveň prověřila záznam z kamerového systému. Podle záznamu pes z místa utekl, nikdo jej neukradl,“ uvedl zástupce ředitele děčínských strážníků Tomáš Pavlík. Hlídka prohledala okolí a v ulici Karla Čapka se jí podařilo zvíře najít a odchytit. Ztraceného psa pak strážníci předali majitelce.

Osobnosti, které se zasloužily o rozvoj regionu, předal senátor Linhart slavnou rybičku z mikulášovického Mikova.
Senátor ocenil osobnosti za rozvoj národního parku

Každoroční akce Retro 1. máj v Mikulášovicích letos nebude

Mikulášovice – Retro 1. máj v Mikulášovicích, který každý rok pořádá spolek Mopedostorpedos ve spolupráci s městským úřadem, se letos konat nebude. Podle bývalé starostky města a členky spolku Miluše Trojanové letos Městský úřad v Mikulášovicích neprojevil zájem akci spoluorganizovat. „Bez této pomoci nelze takto velkou akci zajistit. Všem příznivcům naší retro akce se velmi omlouváme a věříme, že se v průvodu sejdeme příští rok,“ řekla Trojanová.

Čarodějnice ve Verneřicích upálí hasiči, chybět nebude průvod

Verneřice – Pálení čarodějnic plánují v pondělí 30. dubna dobrovolní hasiči ve Verneřicích. V prostorách sportovního areálu akce začne v 17 hodin, děti se mohou těšit na různé hry. Chybět nebude tradiční lampionový průvod v 19.30 z Mírového náměstí, vyhlášení nejošklivějšího čarodějnického kostýmu a opékání vuřtů.

Kvůli havárii vodovodu netekla několik hodin na Jalůvčí voda

Děčín – Kvůli havárii vodovodu došlo ve středu 25. dubna k přerušení dodávky pitné vody v Děčíně. Několik hodin netekla voda na Jalůvčí v Ovesné ulici, v části Drážďanské ulice a v části ulice Sv. Čecha. Kvůli nečekané poruše místa nezásobovaly cisterny s pitnou vodou.

Historický dům v ulici Lipová v České Kamenici už nyní neexistuje.
FOTO: Jeden z nejstarších dřevěných domů na severu šel k zemi