Ze spořitelny bude komunitní centrum

Česká Kamenice
- V komunitní centrum se promění budova bývalé spořitelny na náměstí v České Kamenici. Přestavba vyjde radnici na téměř dvacet milionů korun, z toho 18 milionů korun zaplatí pomocí dotace. Město nechá celý dům opravit, kromě jiného v něm nově bude také výtah. Hotovo by mělo být do konce srpna 2019.

Na Dolák vyrazí opět brigádníci

České Švýcarsko
- Celkem pětkrát letos vyrazí letos dobrovolníci pomáhat s obnovou Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. Na mlýn proslavený mnoha pohádkami, tou nejslavnější je Pyšná princezna, přijedou poprvé pomáhat 19. května. Následně se bude na Dolském mlýnu pracovat vždy v sobotu, která je nejblíže půlce měsíce. Poslední brigáda je naplánována na sobotu 15. září. Při poslední loňské brigádě nadšenci například spárovali zdi v bývalé stáji nebo prozdívali zdi a příčky.

Chřibská dotuje svoz odpadu

Chřibská
- Téměř 350 tisíci korun musela loni Chřibská loni dotovat svoz odpadu. Největší podíl na příjmech měly loni poplatky za svoz odpadu od občanů, ti zaplatili téměř 452 tisíc korun. Dalších 145 tisíc korun získalo město za tříděný odpad, dohromady měla Chřibská příjmy za odpady 618 tisíc korun. Výdaje ale byly o 342 tisíce korun vyšší, nejvíce stál svoz komunálního odpadu. Za ten město dalo 510 tisíc.

V Benešově nad Ploučnicí budou v sobotu očkovat psy a kočky

Benešov nad Ploučnicí
- V sobotu 14. dubna budou očkovat v Benešově nad Ploučnicí psy a kočky. Jejich majitelé mohou přijít od 9 do 11 hodin do sběrného dvora na Děčínské ulici (bývalá kotelna), kde jim zvířata oočkují. Povinné očkování proti vzteklině vyjde na 100 korun, kombinace očkování proti vzteklině a dalším třem závažným nemocem pak bude stát 250 korun. Zvířata musí doprovázet dospělý člověk, který si přinese jejich očkovací průkaz.

Na Šluknovsku stále platí zákazy vstupů do lesů poničených větrem

Šluknovsko
- Až do konce dubna platí zákazy vstupů do lesů, které na začátku února vydala rumburská radnice. Šluknovsko patřilo k nejvíce postiženým oblastem v celé republice jak během říjnové, tak i během lednové vichřice. Ty polámaly desítky tisíc stromů. Do konce dubna se tak nesmí do lesů v Doubici, Jiříkově, Dolní Poustevně, Krásné Lípě, Lipové, Lobendavě, Mikulášovicích, Rumburku, Starých Křečanech, Šluknově, Velkém Šenově a Vilémově.

Šluknov začne s opravou dvou ulic v druhém dubnovém týdnu

Šluknov
- Šluknov v druhém dubnovém týdnu zahájí plánovanou rekonstrukci Hřbitovní a částečně i Hradební ulice v prostoru mezi mateřskou školou a městským hřbitovem. V rámci akce bude provedeno kompletní předláždění včetně podkladních vrstev, vybudování nového parkoviště u spodní brány hřbitova, podélných stání v Hřbitovní ulici a nová dešťová kanalizace. Z důvodu těchto stavebních prací je nutné na dobu přibližně tří měsíců uzavřít podstatnou část obou ulic. Objízdnou trasu nechá město přehledně vyznačit.

Silnice na Tokáň bude kvůli likvidaci větrné kalamity zavřená

České Švýcarsko -
Turisté v Českém Švýcarsku musí počítat při cestě na Tokáň s omezením. Kvůli likvidaci škod, které způsobila říjnová a lednová vichřice, bude silnice od Sauly na Tokáň po dva dny uzavřená. Od křižovatky se silnicí na Doubici a Chřibskou nebude možné projít 10. dubna od 10 do 13 hodin a od 14 do 17 hodin a 11. dubna od 8 do 12 hodin. Mimo tito časy bude silnice s opatrností průjezdná.

Krásná Lípa otevře turistickou sezonu

Krásná Lípa
- Novou turistickou sezonu Krásná Lípa symbolicky otevře v pátek 20. dubna. Při té příležitosti představí novou turistickou trasu Kyjov Hřebec Klenotnice Kyjov. Sraz je u vstupu do Kyjovského údolí ve 12.15 hodin. Připravena je atraktivní pětikilometrová procházka, pro dopravu do Kyjova je možné využít autobus, který odjíždí z náměstí v Krásné Lípě v 11.58 směr Doubice. Akce skončí v 15 hodin, k návratu zpět do Krásné Lípy lze využít autobus z Kyjova v 15.15 hodin.