Ve Varnsdorfu to v úterý roztočí Jazz band Erwina Schrödingera

Varnsdorf – Na koncert hudební formace ze Šluknovského výběžku, která hraje výhradně jazzové standardy, v úterý v 17 hodin mohou vyrazit milovníci hudby do varnsdorfské knihovny. Jazz band Erwina Schrödingera má v repertoáru převážně skladby z let 1912 – 1945 a několik skladeb 60. let. Kapela vznikla loni v březnu pod záštitou Schrödingerova institutu – střediska volného času pro Šluknovský výběžek. Hrají tu dva dospělí jazzmani a dva 11letí žáci. Vstupné je dobrovolné.

Folklorní soubor Lužičan odehrál hned tři koncerty v Rusku

Krásná Lípa – Folklorní soubor Lužičan vyrazil na miniturné do Ruska, kde odehrál tři koncerty. První vystoupení se odehrálo 9. března v pivnici Českého domu v Moskvě. Zde se setkali se zástupci Českého centra, zastupitelského úřadu, českých medií a kolegů ze Slovenské republiky a Ruska. Druhé vystoupení proběhlo v rámci zahájení Roku stého výročí vzniku Československa na půdě Spojeného ústavu jaderného výzkumu v Dubně. Třetí vystoupení proběhlo na Zastupitelském úřadu v Moskvě v rámci prvního setkání celoroční čtyřdílné série Prezentace krajů České republiky. 

V pondělí začala rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Kamenici

Česká Kamenice – V pondělí 26. března začala v České Kamenici oprava vodovodu a kanalizace v několika ulicích. Ta je rozdělena do celkem šesti etap. Během prvních čtyř etap budou vodaři vyměňovat potrubí v ulici Boženy Němcové, v dalších dvou pak v Hálkově a Spojovací ulici. Stavební firma by měla být s rekonstrukcí hotová nejpozději do konce září. 

O velikonočních svátcích nepůjde na hřbitovech v Děčíně voda

Děčín – Přestože běžně již bývá v tuto dobu možné zalévat květiny na obou děčínských hřbitovech, letos je tomu kvůli počasí jinak. Vzhledem k předpovědi na víkend, podle které by teploty ještě měly spadnout pod bod mrazu, to nebude možné ani během prodlouženého víkendu. „Nebudou ani otevřeny WC, využít bude možné mobilní toalety,“ uvedla mluvčí děčínského magistrátu. Omezení se týká obou největších děčínských hřbitovů. Tedy na Škrabkách a na Folknářích.

Na přednášce Můj život se psy nebude chybět čtyřnohý závodník

Děčín – Další zajímavou cestovatelskou přednášku, tentokrát na téma přátelství mezi člověkem a psem, pořádá děčínská zoo. Ve čtvrtek 5. dubna od 17 hodin se zájemci ve velkém sále děčínské knihovny dozvědí, co dal i vzal život se psy přednášející Dagmar Nešněrové. Vyprávět bude také o závodech v Čechách i zahraničí a jak se koníček stal jejím zaměstnáním. Součástí besedy bude i ukázka závodních saní, chybět nebude ani čtyřnohý závodník. Vstupné na přednášku se neplatí.

Cestujte časem. Výstava hodin 17. až 20. století vás provede

Rumburk – Cestou času. Tak se jmenuje výstava historických hodin 17. až počátku 20. století, kterou si mohou příznivci prohlédnout v rumburském muzeu. Ve středu 28. března se koná od 17 hodin v sále její vernisáž, kde ji úvodním slovem zahájí autorka Václava Bubnová. 

Hosty Silných řečí v Garáži budou Jakub a David Prachařovi

Děčín – Herec David Prachař a jeho syn, zpěvák, herec a moderátor Jakub Prachař, budou tentokrát hosty 21. dílu děčínské talkshow Silný řeči. Ty si pozvali Tomáš Kettner a Jakub Bureš do děčínského hudebního klubu Le Garage Noir ve čtvrtek 29. března od 20 hodin. Vstupné na show v předprodeji je 200 korun.