Zraněného a podchlazeného muže odvezla záchranka do nemocnice

Děčín - V ohrožení života se ocitl tento týden ve čtvrtek brzy ráno muž v Děčíně. V ulici Na Skřivance jej nalezli brzy ráno kolemjdoucí lidé. „Na místo byla ihned vyslána hlídka strážníků. Podle zjištění hlídky měl muž poraněnou ruku a byl podchlazený,“ uvedl mluvčí děčínské městské policie Tomáš Pavlík. Strážníci si proto přivolali sanitky zdravotnické záchranné služby, která zraněného muže následně převezla k ošetření do děčínské nemocnice.

V Krásné Lípě chystají investice zaměřené také na turisty

Krásná Lípa - S velkými investicemi počítá pro letošní rok městský rozpočet v Krásné Lípě. Část z nich půjde také do cestovního ruchu. Radnice plánuje například postavit nové veřejné toalety. Ty by měly vzniknout vestavbou do zadní části domu služeb a měly by vyjít na 900 tisíc korun. Na stejném místě by měla vzniknout také dobíjecí stanice pro elektromobily. Radnice finišuje i s přípravou výstavby wellness zařízení. To by mělo vyrůst u krásnolipské tělocvičny a stát by mělo 4,5 milionu korun. Nová sportovně relaxační zóna s možností parkování by pak měla vzniknout pod místním rybníkem Cimrák.

Rekonstrukci autobusáku musí Varnsdorf předfinancovat

Varnsdorf - Na rekonstrukci autobusového nádraží se Varnsdorfu podařilo získat dotaci z Integrovaného rozvojového operačního programu. Ta pokryje 90 procent z celkových nákladů dosahujících téměř 35 milionů korun bez daně. Než ji ale bude moci město čerpat, je nutné rekonstrukci předfinancovat z městských peněz. Zda se tak skutečně stane, budou varnsdorfští zastupitelé projednávat příští týden ve čtvrtek.

Krajský ples pomohl domovu pro lidi s postižením ve Staré Olešce

Děčín - Domovům pro osoby se zdravotním postižením Oleška Kamenice pomohl výtěžek z letošního reprezentačního plesu kraje. Symbolický šek na 154 300 korun předal ředitelce domovů Dagmar Vaňkové hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Podle slov ředitelky příspěvkové organizace budou peníze využity na nákup přístrojů. „Za peníze pořídíme dvě sprchová křesla, která pomohou klientům při osobní hygieně. Mám z toho dvojnásobnou radost, protože tyto přístroje pomohou vlastně nejen klientům, ale také našim zaměstnancům,“ uvedla Dagmar Vaňková.

Do Rumburku míří na konci března legendární Olympic

Rumburk
- Ve středu 28. března rozezní od 19 hodin velký sál rumburské Střelnice legenda českého bigbítu skupina Olympic. V průběhu večera si budou moci diváci zazpívat nejznámější skladby této rockové skupiny, která vystoupí v klasickém složení: Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl.

Děčínský dopravní podnik má nového člena představenstva

Děčín
- Nového člena představenstva dopravního podniku zvolili na svém prvním březnovém zasedání děčínští městští radní. Odvolaného Vojtěcha Ryvolu nahradil jeho kolega z hnutí ANO Jaroslav Hrouda. Ryvola na lednovém zastupitelstvu rezignoval na post zastupitele i člena finančního výboru. Jako důvod uvedl ukončení své činnosti v Děčíně a návrat do Prahy. V čele finančního výboru jej nahradil Vladislav Raška.