Strážníci pomohli seniorovi, který se zranil při přecházení silnice

Děčín - Zranění hlavy si po pádu na zem způsobil dvaaosmdesátiletý muž v pravobřežním centru Děčína. Při přecházení silnice po přechodu pro chodce muž upadl na zem a udeřil se do hlavy. K události došlo v sobotu 10. března v ranních hodinách na Tyršově ulici. Kolem v tu chvíli naštěstí projížděla hlídka děčínské městské policie. Strážníci zraněnému staršímu muži poskytli potřebnou pomoc a na místo okamžitě přivolali záchrannou službu, která muže odvezla na ošetření do nemocnice.

Jezdil bez papírů, navíc jeho auto mělo značku z jiného auta

Děčín - Na podezřelého řidiče narazili o víkendu děčínští strážníci na Starém Městě. Mladík několikrát porušil dopravní předpisy, a proto jej hlídka zastavila. Jak se záhy ukázalo, 27letý řidič neměl k autu žádné doklady, a panovalo proto podezření, že je auto kradené. To vzápětí ještě zesílilo. „Po příjezdu hlídky Policie ČR, která byla na místo přivolána, vyšlo najevo, že registrační značka patří na jiné vozidlo,“ uvedl mluvčí děčínské městské policie Tomáš Pavlík.

Do Seifehennersdorfu se sjedou v neděli na svůj den pláteníci

Seifhennersdorf - V těsném sousedství Varnsdorfu a Rumburka se uskuteční v neděli 18. března od 11 do 17 hodin 22. Hornolužický den pláteníků. Jeho součástí je také kromě jiného burza tkanin. V radničním sklípku budou připravována typická jídla pláteníků, jako například bramborový pokrm, chlupaté knedlíky či bezinková polévka. Chybět nebude ani trh s více než padesáti stánky, na kterých bude třeba zvěřina, sýry nebo chléb.

Silný řeči se v březnu přesunou z klubu na velký sál Kina Sněžník

Děčín - Ve čtvrtek 29. března bude děčínské Kino Sněžník patřit od 20 hodin oblíbené talkshow moderátorů Jakuba Bureše a Tomáše Kettnera Silný řeči. Ty jsou obvykle v hudebním klubu Garáž, pro velký zájem ji ale moderátoři přesunuli na velký sál kina. Hosty tentokrát budou otec a syn Prachařové, tedy David a Jakub Prachařovi.

V Rumburku si budou celý rok připomínat sté výročí vzpoury

Rumburk - Muzeum v Rumburku se zapojilo do oslav stého výročí Rumburské vzpoury a u této příležitosti pořádá několik přednášek. V dubnu bude přednáška Radka Andonova o pátrání po předcích z Velké války. Návštěvníci se mohou těšit rovněž na květnové setkání, kdy 13. května v 17 hodin oslní přítomné praprasynovec popraveného Františka Nohy, slavný herec Leoš Noha, který se ochotně uvolil přijet se svým otcem. Jako pocta Rumburské vzpouře se připravuje také sklářská výstava Pavla Homolky, rumburského rodáka, který celý život pendluje mezi Rumburkem a Novým Borem. A to zdaleka není vše.

Historik bude vyprávět, jak vypadal vznik republiky

Krásná Lípa - Radost z nově nabyté svobody nevládla v celém tehdy novém Československu. Především v Sudetech tento pocit přebily hlad nebo nemoci. O tom, jak vypadal vznik republiky a doba těsně po něm v Krásné Lípě a jejím nejbližším okolí, bude ve čtvrtek 15. března od 18 hodin vyprávět v krásnolipském pivovaru Falkenštejn děčínský historik a ředitel Státního okresního archivu Jan Němec.