Mezi Benešovem a Českou Lípou nepojedou vlaky kvůli kácení

Benešov nad Ploučnicí
- Lidé cestující vlakem z Benešova nad Ploučnicí do České Lípy a opačně se musí obrnit trpělivostí. Kvůli kácení stromů podél trati totiž vlaky nepojedou 12. 16. března vždy mezi 7.30 a 13.30. Zastávku náhradního autobusu najdou lidé v Benešově nad Ploučnicí před staniční budovou, ve Františkově nad Ploučnicí pojedou ze stávající zastávky Františkov nad Ploučnicí, záv. Ze Starého Šachova pak autobus pojede ze zastávky Starý Šachov, rozc. Zpoždění náhradních autobusů může dosáhnout přibližně 5 až 10 minut.

Muž z Děčína volal, že na Sněžníku visí padák, ve skalách nikdo nebyl

Sněžník
- Policisté, strážníci a hasiči z Jílového vyjeli v pátek večer k rozhledně na Sněžníku. Muž z Děčína na tísňovou linku nahlásil, že v lese pod věží je vidět nějaký předmět připomínající padák. Hasiči a strážníci po příjezdu k rozhledně prozkoumali okolí kolem rozhledny, ale nic nenalezli. Od rozhledny byla pouze vidět skála, která tvarem i zabarvením může z dálky připomínat právě padák zaklíněný mezi stromy. Státní policisté přijeli na místo, odkud byla událost nahlášena, tedy na Staré Město, ale ani pomocí dalekohledu nic nenalezli.

Muži po pádu na chodník tekla z hlavy krev, odvezla ho záchranka

Děčín
- Minulý týden si děčínští strážníci všimli muže, který ležel v Ruské ulici v Děčíně na chodníku. Na hlavě měl krvavé zranění po pádu na zem. Hlídka zjistila, že lidé už zavolali záchranku. Ta jej převezla do nemocnice na ošetření.

Kraj podporuje začínající včelaře, loni jim rozdal šest milionů

Děčínsko
- Ústecký kraj se snaží podporovat začínající včelaře, kteří sídlí na celém území Ústeckého kraje a nejsou centralizováni jako profesionální velkovčelaři, a tím pádem může docházet k rovnoměrnému opylování zemědělských plodin. Profesionálové u nás obhospodařují přibližně 5 procent včelstev, ti zájmoví, amatérští, pak zbylých 95 procent. Pokud jde o počty včelařů, těch zájmových je v České republice 99 procent, zatímco profesionálních včelařů (chovajících více jak 150 včelstev) je pod jedno procento. V loňském roce bylo v kraji podpořeno 340 žádostí v celkové výši přibližně šest milionů korun. Letošní žádosti projedná krajská rada ještě tento měsíc, o konečném přidělení dotací včelařům pak budou jednat krajští zastupitelé na svém dubnovém zasedání.

Ve Šluknově projednají první změnu územního plánu města

Šluknov
- Ve čtvrtek 29. března se uskuteční v hlavním sále šluknovského zámku od 14 hodin veřejné projednání první změny územního plánu města. Ještě sedm dní po veřejném projednání pak lidé mohou uplatnit připomínky a námitky ke změně územního plánu. Kompletní podklady ke změně plánu je možné si stáhnout z webových stránek Šluknova.

Zápisy do prvních tříd se blíží, začnou v první dubnové dny

Děčínsko
- Do škol nastoupí na podzim děti narozené již v roce 2012. V příštích týdnech se naplno rozběhnou v jednotlivých školách zápisy do prvních tříd. Například v Benešově nad Ploučnicí se uskuteční v pátek 6. dubna od 10 do 17 hodin ve školní budově v Komenského ulici. Přesně o týden později vypuknou zápisy do prvních tříd v Děčíně, kde se budou konat od 8 do 17 hodin. V Děčíně musí vyrazit rodiče s dítětem k zápisu do té školy, kam podle svého bydliště spadají. Školské obvody stanovuje městská vyhláška.

Na Cargo Gallery budou vznikat užitečné aplikace nebo stránky

Děčín - Na lodi Cargo Gallery na Smetanově nábřeží v Děčíně se od pátku 23. března do neděle 25. března bude konat Děčín City Hackathon. Jde o víkend, v němž tří až pětičlenné týmy dostanou k dispozici otevřená data a během 48 hodin se z nich budou pokoušet vytvořit něco prospěšného pro veřejnost aplikaci pro mobil, webovou stránku či koncept, který pomůže zlepšit fungování města nebo dopravy. Téma hackathonu je totiž smart city, smart mobility. Vítězný tým si odnese odměnu 20 tisíc korun v hotovosti a k tomu další věcné ceny a služby od Inovačního centra Ústeckého kraje a dalších partnerů.

Lidé v Děčíně před týráním zvířat nezavírají oči, oznamují jej

Děčín
- V souvislosti s nedávným případem týraného psa se na děčínské strážníky v posledních dnech obrací více lidí, kteří upozorňují na toulavá zvířata nebo možné týrání. „Závažnější bylo v této souvislosti oznámení na možné týrání psa v děčínské čtvrti Boletice. Jedna z místních obyvatelek upozornila, že v ulici Kostelní je u chatky dlouhodobě uvázaný pes a oznamovatelka jej pravidelně krmí. Informaci strážníci okamžitě předali odboru životního prostředí, který na místě ihned zahájil šetření,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

ZOO zve na druhý ročník závodu recesistů Pastýřskou padesátku

Děčín
- Kdo má rád legraci, ten nesmí v sobotu 17. března chybět v děčínské zoo. Bude se tu totiž konat druhý ročník recesistického retro závodu v běhu na běžkách bez sněhu s názvem Pastýřská 50. Soutěž připravila zoo ve spolupráci s běžeckým spolkem Konkordia Děčín. Sportovního odpoledne se může zúčastnit i naprostý laik. „Nepůjde totiž ani tak o sportovní výkony a rekordy jako především o prima odpoledne, při kterém se tak trochu vrátíme do starých časů a připomeneme si, jak se sportovalo v osmdesátých letech minulého století,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková. Hlavními rekvizitami budou staré běžky a retro oblečení. Běžkařské vybavení bude možné si zapůjčit přímo v zoo. Zoo ocení i to, pokud přijdou návštěvníci stylově oblečeni. Soutěžit se bude v několika kategoriích, závodu se mohou zúčastnit i děti. Program začíná ve 14 hodin.

Vyrazte na výlet za otvíráním studánek a opečte si buřta

Horní Podluží
- Za poznáním krás krajiny mohou vyrazit milovníci přírody a turistiky v Horním Podluží. V sobotu 31. března se bude konat výlet za otvíráním studánek. Zájemci se sejdou u Obecního úřadu v Horním Podluží v 9.30 hodin. Svačinu si mohou vzít s sebou, bude možnost si opéct na ohni například buřty.