Centrum dětí a mládeže pořádá pro děti jarní výlet do Děčína

Česká Kamenice, Děčín
- Centrum dětí a mládeže v České Kamenici si pro děti připravilo jarní výlet do Děčína. Zájemci mohou 17. března ve Společenském domě Střelnice navštívit unikátní výstavu železničních modelů postavených členy Klubu železničních modelářů z Prahy, kde mohou sledovat vlaky pohybující se po 30metrovém kolejišti se čtyřmi stanicemi. Na programu bude také výlet na Pastýřskou stěnu a do děčínské zoo. Tam se ten den chystá druhý ročník recesistického závodu na běžkách bez sněhu Pastýřská 50. Na děti tu čekají soutěže. Sraz zájemců je v 8.35 hodin na vlakovém nádraží v České Kamenici, návrat je v 17.05 hodin. Cena je 200 korun. Přihlásit se mohou lidé přímo v Centru nebo prostřednictvím webu cdmck.cz.

V Děčíně začne příští týden výplata volebních komisařů

Děčín
- Od pondělního poledne si mohou lidé, kteří pomáhali v Děčíně při volbách v okrskových komisích, vyzvednout svou odměnu v pokladně magistrátu na Mírovém náměstí. Pokud si zvolili pro výplatu zaslání na účet, budou jim peníze ke stejnému dnu zaslány na jejich účet. Radnice mají na výplatu 30 dní od ukončení činnosti komisí.

Benefiční koncert na zámku podpoří nedoslýchavého Damiánka

Děčín
- Na Velikonoční koncert pro Damiánka mohou vyrazit do kaple sv. Jiří na děčínském zámku všichni lidé, kteří mají zájem chlapci přispět na nákup sluchové pomůcky. Sedmiletý Damián má sluchovou vadu, výtěžek koncertu mu tak bude věnován. Pozvání do Děčína přijaly tři zpěvačky, členky Ensemble Tiburtina, Barbora Sojková, Hana Blažíková a Daniela Černá, které vystoupí s programem středověké hudby Cor Europae Srdce Evropy. Zazní české středověké duchovní písně a gregoriánský chorál. Akce se koná ve středu 21. března od 18 hodin.

Zápisy do základních škol v Děčíně proběhnou v dubnu

Děčín - Zápis do prvních ročníků základních škol pro školní rok 2018 / 2019 se v Děčíně bude konat v pátek 13. dubna mezi 8. a 17. hodinou. Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2018 dovrší věku šesti let. Dítě bude zapsáno v základní škole se sídlem ve školském obvodu, ve kterém má místo trvalého pobytu, pokud rodič nebo zákonný zástupce nezvolí jinou než spádovou školu. K zápisu s sebou musí rodič přinést občanský průkaz, rodný list dítěte a v případě cizinců cestovní pas a povolení k pobytu. Pokud se rodič nemůže z vážných důvodů dostavit v termínu, musí přihlásit dítě k zápisu do konce dubna.

Jednání zastupitelů o prodeji Lužické nemocnice se blíží

Rumburk
- Posun v prodeji Lužické nemocnice v Rumburku by mohl nastat ve středu 21. března. To se totiž sejdou od 15.30 hodin zastupitelé na rumburské střelnice. Hlavním bodem jejich jednání budou informace z probíhajícího výběrového řízení na nového majitele největšího zdravotnického zařízení. Pro první kolo splnili předpoklady dva uchazeči. Agel se nakonec rozhodl nabídku na koupi nepodat, ve hře tak zůstala pouze firma Penta Hospitals.

Zastupitelé ve Varnsdorfu se sejdou za necelé dva týdny

Varnsdorf
- Další jednání městského zastupitelstva připravují ve Varnsdorfu. Zastupitelé se sejdou ve čtvrtek 22. března v 15 hodin ve studentském centru Střelnice. Na programu jednání budou body týkající se finančních záležitostí města nebo zpráva o činnosti rady města od posledního zasedání zastupitelstva. Ta kromě jiného stanovila finanční hranici při dražbě domu na Žitavské ulici, do které se město zapojí příští týden.

Jiřetínský starosta připravuje setkání s obyvateli obce

Jiřetín pod Jedlovou
- V sobotu 17. března od 16 hodin se uskuteční v jiřetínském spolkovém domě setkání se starostou. Místní obyvatelé a chalupáři se při něm dozvědí jaké investice nebo údržbu obec pro letošní rok plánuje. Kromě toho bude na setkání prostor i pro vznesení vlastních námitek nebo podnětů.

Taška spadla ze střechy auta, majitel si ji vyzvedl u strážníků

Děčín
- S příruční taškou přišla tento týden na služebnu děčínské městské policie žena, která viděla, jak taška spadla ze střechy projíždějícího auta. „Žena se jej pokoušela sama zastavit, ale neúspěšně,“ uvedl mluvčí městské policie Tomáš Pavlík. Strážníci zjistili, že v tašce je několik tisíc korun a osobní dokumenty. Díky tomu se podařilo majitele tašky rychle vypátrat a ten si tak mohl zásluhou poctivé nálezkyně své věci o dvě hodiny později na městské policii vyzvednout.