Benefiční koncert v Rumburku podpoří postiženého Tobiáška

Rumburk - Chcete podpořit chlapce trpícího dětskou mozkovou obrnou? Vyrazte na benefiční rockový koncert do Rumburku. Vystoupí kapely Angelic Project, Synové Výčepu, Breed a Rebel 67, večerem provede moderátor rádia HEY Ondřej Kroupa. Akce se koná v sobotu 10. března od 18 hodin v restauraci Galera M v Rumburku, vstupné je 80 korun. Veškerý výtěžek z koncertu půjde na léčbu Tobiáška Touška z Rumburku. Ta chlapci pomáhá, je ale nákladná.

Varnsdorf zlikvidoval další černou skládku, válely se na ní ledničky

Varnsdorf
- O jednu černou skládku méně je ve Varnsdorfu. Z Kozlovy ulice nechala radnice odvézt několik ledniček a mrazáků nebo stavební suť. Pokud se podaří člověka, který sem odpad navezl, vypátrat, hrozí mu pokuta až padesát tisíc korun. Další černá skládka, kterou se radnice zabývá, je u silnice k pivovaru. „Jelikož se jedná o soukromý pozemek, došlo k vyzvání majitele nemovitosti, aby nashromážděný odpad zlikvidoval,“ uvedl mluvčí varnsdorfské radnice Tomáš Secký. Pokud si majitel svůj pozemek neuklidí, zahájí s ním městský úřad správní řízení, na jehož konci může být udělení pokuty. Radnice již v minulosti na vytipovaných místech použila také fotopasti, které mohou snadno odhalit nelegální skládkování.

Sousedský přeshraniční ples chystají v Lidové zahradě

Varnsdorf
- Za dva týdny bude varnsdorfská Lidová zahrada patřit sousedskému přeshraničnímu plesu. Ten společně pořádá Varnsdorf, Grossschönau a Seifehennersdorf. Tedy tři města, která spolu velmi těsně sousedí. Součástí plesu, na kterém bude hrát k tanci i poslechu kapela NovaMix, bude světelná nebo barmanská show, chybět nebude ani tradiční tombola. Ples začne 24. března ve 20 hodin v Lidové zahradě a vstupenky za 150 korun nebo 6 eur je možné koupit v informačních centrech všech tří zapojených měst.

Každý pátý chybuje s EET, zjistili při kontrolách loni celníci

Děčínsko
- Celníci v rámci Celního úřadu pro Ústecký kraj provádějí také kontroly v oblasti kontrol elektronické evidence tržeb. V roce 2017 celníci v kraji provedli 566 kontrol a zjistili 124 porušení režimu EET. „Nejčastěji se jednalo o nevystavení účtenky a nezaslání údajů o platbě. Celníci vybrali od hříšníků na místě v příkazním řízení 355 tisíc korun. Ve správním řízení celníci uložili přestupcům dalších 879 tisíc korun,“ uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu. Dodal, že k uzavření provozovny celníci nemuseli přistoupit.

Zámek v Děčíně rozveselí dětský karneval, přijde i kouzelník

Děčín
- Knihovní sál děčínského zámku bude v sobotu 17. března od 15 hodin patřit dětem a jejich fantazii. Dětský zámecký karneval zahájí na parketu největšího sálu na zámku svým tanečním vystoupením děti z tanečního klubu Bella Danza Děčín. O hlavní program karnevalu se postará divadlo VeTři, které má už dlouholetou zkušenost s pořádáním dětských akcí. Na malé návštěvníky čeká řada soutěží, písniček i tanců, kouzelnická nebo balonková show a spousta další zábavy. V den karnevalu nabídne zámek také dětské prohlídky „Za tajemstvím zámeckých dětí“. Malí návštěvníci budou moci tuto prohlídku absolvovat v karnevalovém kostýmu. Vstupenky stojí 50 korun pro dítě a 90 korun pro dospělého, lze je rezervovat na portálu www.vstupenkadecin.cz.

Kroniku v Rumburku převzala po své babičce zastupitelka města

Rumburk
- Rumburk má novou kronikářku. Stala se jí zastupitelka města Anna Zibnerová. Její babička vedla kroniku v Rumburku desítky let. Převzít vedení kroniky zastupitelce nabídlo vedení města. Podle slov Anny Zibnerové je převzetí vedení kroniky čest. Marie Zibnerová, která rumburské kroniky vedla od roku 1971, zemřela letos v lednu ve věku 88 let. „Jsem rád, že kroniku přebírá právě Anna Zibnerová. Jednak jde o hezké pokračování rodinné tradice, jednak jsem rád, když se do práce v našem městě zapojují také mladí lidé,“ řekl starosta města Jaroslav Sykáček.

Závady pomocí mobilní aplikace mohou hlásit lidé ve Šluknově

Šluknov
- Nefunkční veřejné osvětlení či nepořádek kolem kontejnerů. To mohou lidé nově hlásit ve Šluknově pomocí mobilní aplikace Problem-Report. Na internetu je volně ke stažení.