Staroměstští dobrovolní hasiči se rozloučili s bývalým velitelem

Děčín
- Dobrovolní hasiči z Děčína Starého Města se o víkendu rozloučili se svým kolegou a bývalým velitelem z výjezdové jednotky Bohuslavem Pšeničkou. Ten sloužil u hasičů přes pětapadesát let a nyní odchází do zaslouženého hasičského důchodu. Více než třicet let u děčínské jednotky působil také jako její velitel. V sobotu se všichni s Pšeničkou rozloučili stylově po hasičsku, a to posledním výjezdem, kde u Labe uhasil s kolegy dřevěný domeček z palet.

Letošní leden byl v Krásné Lípě nejteplejší za posledních 9 let

Krásná Lípa
- Poprvé od začátku měření vystoupala průměrná lednová teplota na amatérské meteorologické stanici v Krásné Lípě během ledna nad bod mrazu. Letos zde naměřili průměrnou teplotu 1,1 stupně Celsia. Loni přitom průměrná teplota klesla pod pět stupňů pod nulou a nejchladněji bylo v roce 2010, kdy bylo průměrně -6,2 stupně. Na vysoké průměrné teplotě se podepsala i mírná minima. Zatímco loni klesla teplota až na téměř 14 stupňů pod nulou, letos se zastavil v lednu v Krásné Lípě teploměr na -5,8 stupně.

Kdo je nejlépe pracuje v sociálních službách? To zjistí krajská anketa

Děčínsko
- Druhý ročník ankety o nejlepšího pracovníka v sociálních službách vyhlásil Ústecký kraj. Nominovat do ankety mohou samosprávy, organizace pracující v sociální oblasti a také široká veřejnost. Ocenění je určeno pracovníkům v oblasti sociálních služeb na území Ústeckého kraje za mimořádnou, kvalitní a obětavou činnost, za kterou zasluhují veřejnou poctu a poděkování. Navržený člověk musí pracovat v sociálních službách nejméně jeden rok. Součástí návrhu musí být také zdůvodnění, proč by si navrhovaný člověk ocenění zasloužil. Návrhy je možné posílat na krajský úřad až do 29. června.

Krajský reprezentační ples bude letos na Střelnici v Děčíně

Děčín
- Reprezentační ples Ústeckého kraje se vrací do Děčína. Hlavními hvězdami již 15. plesu Ústeckého kraje budou Janek Ledecký a Petra Černocká. O moderování se postará dvojice Těžkej Pokondr, k tanci pak bude hrát skupina Cover Show Band. Chybět nebude ani oblíbený fotokoutek, kde si lidé mohou nechat udělat fotku. Ples začne v sobotu 10. března ve 20 hodin. Vstupenky je možné koupit v předprodeji na krajském úřadě a v cestovní kanceláři Dezka v Děčíně.

Jiříkovem zazní nový městský rozhlas, má 120 amplionů

Jiříkov
- Nový bezdrátový rozhlas nechala udělat jiříkovská radnice. Na 120 amplionů bude přenášet informace v Jiříkově i ve Filipově. Jeho vybudování je součástí projektu protipovodňových opatření, do kterého se s Jiříkovem zapojila ještě také Lobendava a Vilémov. Včetně povodňových plánů vyjde na 6,5 milionu, většinu peněz zaplatí dotace.

Mezi Benešovem a Děčínem dva dny nebudou jezdit vlaky

Benešov nad Ploučnicí
- V sobotu 17. a v neděli 18. března nebudou po téměř celé dny jezdit mezi Benešovem nad Ploučnicí a Děčínem vlaky. Osobáky jezdící na lince U8 a L2, stejně jako rychlíky na lince R15 z Ústí nad Labem do Liberce nahradí autobusy. Omezení se nedotkne pouze linky U7. Výluka je po oba dva dny naplánována od 8.55 do 16.55 hodin. Autobusy budou zastavovat u nádraží, pouze v Březinách a v Malé Veleni na autobusové zastávce.

Muzeum chystá k výročí srpna 68 výstavu, hledá pamětníky

Děčín
- Oblastní muzeum připravuje výstavu připomínající 50 let od okupace Varšavskou smlouvou. Výstava se zaměří na průběh okupace a následující týdny na Děčínsku. V této souvislosti žádá o spolupráci pamětníky, kteří mají doma dobové fotografie nebo dokumenty. V případě ochoty podílet se na výstavě je možné kontaktovat kurátora výstavy Milana Rosenkrance na telefonu 602 321 683 nebo emailu rosenkranc@muzeumdc.cz.

Rumburk má kronikářku. Štafetu po babičce převzala vnučka

Rumburk
- Novou kronikářku má město Rumburk. Stala se jí Anna Zíbnerová, která převzala štafetu po své babičce Marii. Ta na začátku tohoto roku ve věku 88 let zemřela, městskou kroniku měla na starosti od roku 1971. „Je pro mě čest převzít vedení kroniky po babičce. Když mi tuto práci vedení Rumburku nabídlo, neváhala jsem. V současné době jsem maminkou na plný úvazek, a tak bych si na kroniku měla najít čas,“ řekla nová rumburská kronikářka.