Primátorka jednala s novým děkanem dopravní fakulty

Děčín
- Primátorka Děčína Marie Blažková se setkala s novým děkanem Dopravní fakulty ČVUT Pavlem Hrubešem. Společné setkání primátorky, vedoucího děčínského pracoviště fakulty Ondřeje Smíška a nového děkana se točilo kolem spolupráce města a fakulty. „Jsem velmi potěšen, že fakulta s městem úzce spolupracuje a věřím, že se i nadále budeme potkávat na projektech, které povedou ke zlepšení dopravní situace ve městě,“ řekl Pavel Hrubeš. Fakulta se dlouhodobě věnuje monitoringu dopravy a její zkušené odborníky město využívá při hledání vhodných řešení při uzavírkách a změnách v dopravní situaci. Odborníci pracovali například na sestavení objízdných tras během stavby Vilsnické spojky. Fakulta se nyní intenzivně podílí na například tvorbě koncepce SmartCity Děčín.

Zima čaruje na kašně uprostřed náměstí v Jiřetíně pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou
- Krásy zimy a silných mrazů je možné spatřit v těchto dnech na náměstí Jiřího v Jiřetíně pod Jedlovou. Jak je vidět na fotografii Josefa Zosera, celá kašna, do které teče přepad z obecního vodojemu, je víc a víc zamrzlá. Z ledové krásy by se mělo být možné potěšit nejméně do konce víkendu.

Dům Národního parku nabízí nejen stálou výstavu v češtině

Bad Schandau
- Středisko Národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau poskytuje českým skupinám a školním třídám rozsáhlou vzdělávací nabídku v češtině. V češtině je kompletní stálá výstava včetně multimediálních exponátů. Čeští zaměstnanci centra navíc nabízí komentované prohlídky stálé výstavy i exkurze do přírody. Na stálé výstavě dostanou žáci české pracovní listy s úkoly a hádankami. V následujícím textu přinášíme praktické informace spojené s návštěvou centra a informace k organizaci výletu.

Dům Národního parku nabízí nejen stálou výstavu v češtině.

Česká Kamenice plánuje opravit most za téměř pět milionů

Česká Kamenice
- S opravou mostu přes řeku Kamenici mezi Nábřežím a Fučíkovou ulicí počítá Česká Kamenice. Podle podkladů k veřejné zakázce, kterou tento týden vyhlásila, by oprava mostu měla vyjít nanejvýš na necelého 4,8 milionu korun bez daně z přidané hodnoty.

V části Šluknova nepůjde příští týden v pátek elektřina

Šluknov
- Od rána až do odpoledne nepůjde ve třech ulicích ve Šluknově příští týden v pátek elektřina. Odstávka naplánovaná na 9. března od 7.30 do 15.30 hodin se týká domů Budišínská 282, Na hrázi 261, 263, 531, 837, Ševčíkova 248, 251, 253, 255, 262 a 263.

V Krásné Lípě se blíží termín pro zaplacení poplatků za odpady

Krásná Lípa
- Jen do konce března mají čas na zaplacení poplatků za svoz odpadu lidé žijící v Krásné Lípě, případně mající ve městě chalupu nebo chatu. Březnový termín se týká těch, kteří platí za odpady jednorázově. Pokud mají platbu rozdělenou, nejčastěji větší rodiny, pro které se jedná i o několik tisíc korun ročně, musí první splátku zaplatit nejpozději do konce června.