Návštěvníci parku mohou vyrazit o víkendu na Brtnické ledopády

České Švýcarsko – Posledních několik mrazivých dnů nechalo opět vzniknout velkému zimnímu lákadlu Českého Švýcarska. Nedaleko Brtníků znovu narostly velké ledopády, byť jsou v porovnání s minulými lety přibližně poloviční. Návštěvníci národního parku se navíc nemusí bát postihu při své cestě za Brtnickými ledopády. Ve středu totiž skončil zákaz vstupu do lesů platný na značených turistických trasách, a tak se mohou vydat na výlet bez obav.

Na začátku února si půjčil auto, doposud jej půjčovně nevrátil

Podvodník na kameře.Zdroj: archivÚstí nad Labem – Ve středu 7. února si do jedné z ústeckých autopůjčoven přišel muž středního věku půjčit auto VW Transporter. Do dnešního dne jej ale nevrátil a na telefonu je nedostupný. Policisté tak pátrají po červeném transporteru se značkou 7U0 25-04. „Policisté zjistili od rumunských kolegů, že vystavené doklady, kterými se muž prokázal, v jejich evidencích neexistují,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. V případě, že muže z fotografií poznáte, je možné se obrátit na linku 158 nebo na kteroukoliv policejní služebnu.

Kamenice chce požádat o dotaci na domov se zvláštním režimem

Česká Kamenice – Jedním z bodů, který budou příští týden projednávat českokameničtí zastupitelé, bude i podání žádosti o dotaci na projekt domova se zvláštním režimem. Peníze chce radnice získat z Integrovaného regionálního operačního programu. Ten může na jednu takovou akci poslat nanejvýš 60 milion korun s tím, že žadatel dá deset procent ze svého.

Policie kontrolovala na hranicích nejen na Děčínsku cizince

Děčínsko – Mobilní hlídky cizinecké policie vyrazily v rámci velké akce na několik míst v Ústeckém kraji, na kterých se pohybuje velké množství cizinců. Na Děčínsku se zaměřili policisté na hlavní vlakové nádraží, které je při cestě do Německa poslední velkou stanicí na českém území. Zde kontrolovali především mezinárodní rychlíky. Další zastávkou cizinecké policie v rámci akce Road byl hraniční přechod ve Hřensku. Kromě toho kontrolovali také vytipovaná auta a autobusy směřující po dálnici D8 do Německa nebo na hraničním přechodu na Cínovci na Teplicku.

Děčínský strážník zachránil týraného psa. Na poslední chvíli

Děčín – Případ týrání zvířete odhalili v tomto týdnu děčínští strážníci. Podařilo se to díky všímavému obyvateli, který na nevhodné zacházení se psem včas upozornil. „Muž se obrátil telefonicky na jednoho ze strážníků s tím, že má podezření na týrání psa. Nevěděl ale přesnou adresu ani jméno majitele,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Strážník na místě oslovoval nájemníky domu, ve kterém se zvíře mělo nacházet. Při rozhovoru s jedním z nájemníků se dotyčný při dotazech na zvíře začal chovat podezřele. „Během rozhovoru z bytu vyběhl pes, který měl na hlavě viditelná zranění. Strážník na místo okamžitě přivolal pracovníky útulku a zajistil ošetření psa u veterinárního lékaře. Zvíře muselo okamžitě podstoupit operaci,“ doplnil Horák. Případ si k dořešení převzala Policie ČR. Majitel psa je podezřelý z trestného činu týrání zvířat.

Zemědělci z Českého severu mohou žádat o dotace

Varnsdorf – Do 9. března mohou zemědělci prostřednictvím místní akční skupiny Český sever podat žádost o dotaci na investice do zemědělských podniků, zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů nebo podporu investic na založení. Dohromady je pro tuto výzvu vyčleněno 19 milionů korun. Projektové záměry mohou zájemci o dotaci bezplatně konzultovat s projektovým manažerem MAS Český sever po předchozím sjednání termínu schůzky na info@masceskysever.cz nebo na tel. 724 778 296.

Na semináři poradí, jak na bolest zad i jak problémům předcházet

Krásná Lípa – Na krásnolipské základní škole se o víkendu uskuteční dvoudenní seminář zaměřený na problémy se zády. Spirální stabilizace páteře pomáhá při bolestech zad způsobených skoliózou nebo vyhřeznutými plotýnkami, pomoci může také po operaci páteře. Cvičení s gumovým lanem pomáhá při protahování i posilování zádových svalů. Seminář se koná v sobotu 3. března od 13 do 17 hodin a v neděli 4. března od 10 do 14 hodin.

Rumburská policie stíhá dva lidi za krádež štěněte a výtržnictví

Rumburk – V polovině loňského listopadu ukradli dva lidé majiteli z Rumburka jeho malé štěně. Okradeného navíc lehce zranili. Přestože se malý pes poměrně rychle ke svému páníčkovi vrátil, zahájili policisté nyní kvůli tomuto činu stíhání dvou lidí. „Policisté zahájili trestní stíhání obou zúčastněných výtržníků ve věci možného přečinu výtržnictví a krádeže. Páru hrozí až dvouletý trest odnětím svobody,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Loni na podzim k okradenému přistoupili dva muži, že od něj štěně koupí. Když odmítl, napadli jej. Nastalého zmatku využila zájemkyně o psa, ukradla jej a utekla s ním domů.