Kino v Krásné Lípě bude tento měsíc promítat čtyři filmy

Krásná Lípa
- Hned čtyřikrát mohou lidé z Krásné Lípy vyrazit do kina. Ve středu 7. března je od 17.30 hodin na programu film Emoji ve filmu, který diváky zavede do tajného světa v jejich mobilech. O týden později promítá kino v Krásné Lípě od 19 hodin druhou část trilogie Zahradnictví Dezertér. Třetí díl Nápadník je na programu 21. března od 19 hodin. Mezi dvěma díly Zahradnictví mohou vyrazit do kina děti. V neděli 18. března od 15 hodin promítá Hurvínka a kouzelné muzeum.

V Loretě vystavují fotografie z méně známých míst Izraele

Rumburk - V ambitu Lorety Rumburk v březnu probíhá výstava Svatá země Izrael. Velkoformátové fotografie Zdeňka a Evy Porubových z Ostravy zachytily putování Svatou zemí ze srpna 2016 od hory Hermon na Golanských výšinách, dále podél řeky Jordán, mezi Galilejskými horami a od pobřeží Středozemního moře až k Negevské poušti. Výstava se tematicky zaměřuje na patnáct míst v Izraeli, která nejsou obvykle navštěvovaná, ale jsou velmi významná. Výstava je otevřená po celý březen od úterý do soboty od 9 do 16 hodin.

Mikulášovice čeká na jaře a v létě řada zajímavých koncertů

Mikulášovice
- Hned několik koncertů, které by mohly přilákat diváky ze širokého okolí, se letos uskuteční v Mikulášovicích. V neděli 9. března vystoupí zpěvák Martin Maxa, 10. června pak zamíří na západ Šluknovského výběžku skupina Citron. Pravděpodobně největší lákadlo pro fanoušky bude koncert populární skupiny Jelen, která si získává čím dál více příznivců. V Mikulášovicích zahraje na konci září.

Zastupitelé se v České Kamenici sejdou na jednání příští týden

Česká Kamenice
- Již devatenácté jednání v tomto volebním období čeká českokamenické zastupitele příští týden. Sejdou se ve čtvrtek 8. března v 17 hodin v hudebním salonku kulturního domu. Projednávat budou například zápis kontrolního výboru, prodeje a pronájmy nemovitostí nebo nová pravidla pro prodej pozemků z majetku města.

V Jílovém přivítají na konci března nové občánky města

Jílové
- Na jílovském zámku přivítají v sobotu 24. března v 9 a 10 hodin nové občánky města. Rodiče, kteří se chtějí vítání zúčastnit, se musí přihlásit buď na podatelně městského úřadu nebo prostřednictvím e-mailu na adrese podatelna@mujilove.cz. Přihlásit se je možné také na telefonu 412 557 111. Vítání občánků se mohou zúčastnit děti narozené od začátku loňského listopadu do konce letošního ledna, případně i starší děti, které se nemohly zúčastnit minulého vítání.

Zlatou múzu severu udělí na maškarním bále v Krásné Lípě

Krásná Lípa
- Již tuto sobotu se uskuteční v krásnolipském domě kultury maškarní bál Tolštejnského panství. Součástí programu bálu, na kterém zahraje skupina Galaxie, bude také předání ceny Zlatá múza severu za rok 2017, tedy ocenění pro lidi působící v oblasti kultury. Vstupenky za 100 korun je možné koupit v informačním centru na náměstí v Jiřetíně pod Jedlovou a u Nadi Semelkové v Krásné Lípě. Pro návštěvníky bálu zajistí jeho pořadatelé svoz autobusy z okolních obcí.