Zámek v Děčíně rozveselí dětský karneval, přijde i kouzelník

Děčín
- Knihovní sál děčínského zámku bude v sobotu 17. března od 15 hodin patřit dětem a jejich fantazii. Dětský zámecký karneval zahájí na parketu největšího sálu na zámku svým tanečním vystoupením děti z tanečního klubu Bella Danza Děčín. O hlavní program karnevalu se postará divadlo VeTři, které má už dlouholetou zkušenost s pořádáním dětských akcí. Na malé návštěvníky čeká řada soutěží, písniček i tanců, kouzelnická nebo balonková show a spousta další zábavy. V den karnevalu nabídne zámek také dětské prohlídky Za tajemstvím zámeckých dětí. Malí návštěvníci budou moci tuto prohlídku absolvovat v karnevalovém kostýmu.

Úředníci z finančáku dorazí pomoci i do Varnsdorfu

Varnsdorf
- Podat daňové přiznání nebo pomoci s jeho vyplněním přijedou úředníci finančního úřadu také do Varnsdorfu. V zasedací místnosti městského úřadu budou pomáhat lidé z berňáku po dva dny 19. a 21. března, vždy od 13 do 17 hodin. Protože konec března připadá na sobotu, a navíc na velikonoční svátky, termín pro podání daňového přiznání se posouvá na úterý 3. dubna.

Proti zdražování skládkovného se postavily také Mikulášovice

Mikulášovice
- Až na čtyřnásobek by oproti současnosti měly vzrůst podle nevládního návrhu novely zákona o odpadech poplatky za uložení odpadu na skládky. Dalším z měst, kterým se zvýšení platby z 500 až na 2000 korun za uloženou tunu odpadu nelíbí, jsou Mikulášovice. Zastupitelé vyzvali Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR, aby těmto snahám čelily. V případě schválení vyšších plateb za uložení odpadu by totiž obce musely zvýšit i poplatky za svoz odpadů.

Dopravní omezení začnou platit v Podmoklech přesně za týden

Děčín
- První březnové pondělí by se měla rozběhnout revitalizace Podmokel. S tím souvisí řada dopravních omezení. V části Tržní ulice nebude možné parkovat, touto ulicí totiž budou projíždět v jednom směru autobusy a bylo nutné zajistit dostatečnou šířku ulice. Zcela neprůjezdná pak bude ulice Prokopa Holého od křižovatky s Bezručovou, ze které nebude možné do ulice Prokopa Holého vyjet, po křižovatku s Ruskou ulicí. Tato etapa první části revitalizace Podmokel by měla skončit na konci dubna. Pro zajištění náhradních parkovacích míst, která budou zrušena na ulici Prokopa Holého a v Tržní, magistrát zjednosměrnil Jungmannovu ulici a tím vytvořil nová parkovací místa.

Benešov čeká v první půlce března další rozsáhlá vlaková výluka

Benešov nad Ploučnicí
- Po dva pracovní týdny budou opět mezi Benešovem nad Ploučnicí a Českou Lípou místo vlaků jezdit autobusy. Výluka je naplánovaná od 5. do 9. března a od 12. do 16. března vždy od 7.30 do 13.30 hodin. Důvodem výluky je kácení stromů podél trati a jejich následný svoz. Omezení provozu se dotkne šesti rychlíků a šesti osobních vlaků, místo kterých pojedou autobusy. Ty zastaví v Benešově před nádražím, ve Františkově na autobusové zastávce Františkov závod a ve Starém Šachově na autobusové zastávce rozcestí.