Benešovský zámek přivítá první návštěvníky už na začátku března

Benešov nad Ploučnicí
- Brány státního zámku v Benešově nad Ploučnicí se veřejnosti letos otevřou již v sobotu 3. března. „Už čtvrtým rokem se snažíme zahajovat sezonu o něco dříve než na většině památkových objektů,“ řekl kastelán benešovských zámků Zdeněk Henig. V březnu a v dubnu bude zámek přístupný pouze o víkendech. Prohlídky začínají vždy v 11 a 13.30. V týdnu bude zámek otevřený pouze pro předem objednané skupiny čítající minimálně 5 osob. Od května do září bude zámek přístupný denně. Stejně jako vloni bude zámek otevřen po celý týden, tedy i v pondělí. Benešovský zámek je tak jedinou památkou pod správou Národního památkového ústavu v Ústeckém kraji, která má otevřeno i tento den.

Fotografie rozhleden Ústeckého kraje si prohlédnete v knihovně

Děčín
- Lidé, kteří se rádi kochají výhledem na krajinu, jistě ocení blížící se výstavu fotografií rozhleden v Ústeckém kraji a toho, co jejich výhledy nabízí. Ve třetím patře děčínské knihovny mají možnost si fotografie prohlédnout od pondělí 5. března od 17 hodin, kdy se koná vernisáž výstavy. Autorem fotografií rozhleden je Josef Sedláček, vstupné se neplatí.

Za psa ve Varnsdorfu letos zaplatí od 200 do 800 korun

Varnsdorf
- Do konce března mají majitelé psů ve Varnsdorfu čas na zaplacení pravidelného poplatku. Ten je stanoven ve dvou úrovních. Lidé žijící v rodinných domech, domech s méně než čtyřmi byty nebo invalidní či starobní důchodci zaplatí ročně za každého psa 200 korun, ostatní obyvatelé města musí zaplatit na poplatku výrazně více, u nich je stanoven na 800 korun.

Okrskoví komisaři brzy dostanou peníze za práci u lednových voleb

Děčín
- Tento týden skončily svou práci okrskové volební komise. Uplynula totiž patnáctidenní lhůta, kterou měl Nejvyšší správní soud na to, aby se vypořádal s námitkami proti průběhu voleb. Nyní mají města a obce třicet dnů na to, aby peníze vyplatily. V Děčíně si tak lidé mohou přijít pro svou odměnu od pondělí 12. března od 12 hodin do pokladny magistrátu. Ve stejný den město odešle peníze na účty těm komisařům, kteří si zvolili bezhotovostní vyplacení odměny.

Český rozhlas rozšířil v okolí Děčína nabídku vysílání

Děčín
- Novou rozhlasovou stanici je možné naladit od tohoto týdne v Děčíně a jeho okolí. Český rozhlas začal vysílat na 100,8 FM svou stanici mluveného slova Český rozhlas Plus, která nabízí pořady se zaměřením na politiku, byznys, společnost a vědu. Plus se zaměřuje na analýzy, komentáře, reportáže, rozhovory prostřednictvím nejlepších moderátorů a komentátorů.

Verneřice chtějí napojit první stupeň školy na kanalizaci

Verneřice
- Zastupitelé ve Verneřicích na svém posledním zasedání schválili zajištění projektové dokumentace pro napojení dalších městských budov na kanalizaci. Do té by nově měly téct splašky z budovy prvního stupně a ze sousední budovy na verneřickém náměstí.

Ve středu se v děčínském divadle hrát nebude, představení se ruší

Děčín
- Středeční představení Vrátila se jednou v noci v děčínském městském divadle je bez náhrady zrušené, v letošní sezoně se již vhodný termín nepodařilo nalézt. Vstupenky je možné vrátit v pokladně divadla vždy hodinu před kterýmkoliv představením nebo ve všední dny od 15 do 20 hodin.