Přijďte si v pátek zazpívat do děčínského klubu Garáž

Děčín - Potřetí si tento pátek od 21 hodin budou moci přijít lidé zazpívat do hudebního klubu Garáž. Čekají na ně písničky z předem připraveného playlistu, který je zveřejněný na webu klubu. O doprovod na klavír se postará Jiří Holubec.

Pejskaři, pozor! Otrávené návnady jsou i v Boleticích

Děčín - Otrávené návnady pro psy někdo rozhazuje i v děčínských Boleticích. Návnad si všimli lidé, kteří v okolí venčí své psy. Nedávno se přitom pes mladé ženy z Děčína přiotrávil, když jej venčila v okolí Společenského domu Střelnice v Děčíně. Veterinář mu pak našel v krvi chemikálie. Rozlámané pečivo žena našla také v okolí děčínského zámku. Traviči se tak zřejmě mstí pejskařům, kteří po svých mazlíčcích neuklízí.

Sražený chodec v České Kamenici nakonec v nemocnici zemřel

Česká Kamenice - Úterní dopravní nehoda, kdy řidič osobního auta srazil v zatáčce u českokamenického pivovaru staršího muže, dopadla tragicky. Sražený chodec na následky zranění v nemocnici zemřel. K nehodě došlo v úterý krátce před desátou hodinou ráno. Senior přecházel silnici v nepřehledném úseku u pivovaru a ze zatáčky vyjelo auto, které jej srazilo. Dopravní policisté pak na místě vyloučili, že by řidič před jízdou pil alkohol. Policie pak zahájila trestní řízení a incident řeší jako přečin usmrcení z nedbalosti.

Knihovna v Krásné Lípě bude na jeden den uzavřena

Krásná Lípa - Na jeden den bude uzavřena krásnolipská knihovna. Knížky si tu čtenáři nepůjčí v pondělí 26. února. Poté bude otevřena podle běžné provozní doby, a to v úterý od 9 do 11.30 hodin a od 13 do 16.30 hodin, ve středu od 13 do 16.30 hodin a ve čtvrtek od 9 do 11.30 hodin. V pátek a o víkendu má knihovna vždy zavřeno. Pondělky má jindy otevřeno od 13 do 16.30 hodin.

Své životní osudy nastíní lidem čtyři hendikepovaní vypravěči

Děčín - Storytelling CZ dnes od 20 hodin v děčínském klubu Le Garage Noir uvede Příběhy přes bariéry. Své osobní příběhy budou vyprávět čtyři hendikepovaní vypravěči Kristýna Mlejnková, Václav Uher, Jiří Hovorka a Michal Prager pod vedením lektorů Barbory Schneiderové a Matěje Záhoříka. Lidé, kteří se zajímají o životní osudy ostatních, se dozvědí, jak mají tělesně hendikepovaní lidé ztíženou cestu. Vstupné je 70 korun.

Nejen karatisté si počtvrté zaplesají na děčínském zámku

Děčín - Již 4. ročník plesu letos chystá děčínský klub Karatedó Steklý. V pátek 9. března od 19 hodin se ples uskuteční v knihovním sále děčínského zámku. Karatisté si připravili stylový program, k poslechu a tanci zahraje skupina U-Style, návštěvníky čeká i slosování vstupenek o ceny a lahve kvalitního bílého vína zdarma. Večerem provede česká modelka a moderátorka Iva Kubelková. Vstupenky za 300 korun zájemci seženou na webových stránkách zámku nebo na portálu www.vstupenkadecin.cz.

Na Máchovce si děti užily tradiční masopust v maskách

Děčín - Před jarními prázdninami proběhl na naší škole tradiční masopust. Tato akce se na naší škole každý rok opakuje a všichni vymýšlejí, za co se tentokrát převléknou. Tento den jste mohli na naší škole vidět nejrůznější masky. Opět se našlo několik tříd, které se spolu domluvily a přišly ve stejném kostýmu. Mohli jste tedy potkat třeba rockovou skupinu, roztleskávačky, klauny, černoušky nebo mobilní telefon a různé aplikace, které v něm najdete. Také jste mohli spatřit nejrůznější zvířátka, postavy z počítačových her, superhrdiny, strašidla a strašidýlka a mnoho dalších. Abychom podpořili soutěžního ducha, školní parlament prošel celou školu a po pečlivém rozhodování vybral vítěze. Nejlepší třídní kostým vyhrála třída Pavly Rážové a její roztleskávačky. Pavlína Hacko, ZŠ Máchovo náměstí, Děčín