Krásná Lípa chystá rozpočet

Krásná Lípa
- Schodkový rozpočet by v letošním roce měla mít Krásná Lípa. Zastupitelé budou na svém jednání projednávat rozpočet s příjmy 81 milionů korun a výdaji 112 milionů. Schodek ve výši 31 milionů pokryje Krásná Lípa z úspor z minulých let. „Na letošní rok připravujeme opět řadu investičních akcí, částečně financovaných z dotačních prostředků,“ vysvětlil starosta Jan Kolář jeden z důvodů potřeby sáhnout do uspořených městských peněz.

Rumburk udělal stovky kontrol

Rumburk
- Téměř čtyři stovky kontrol provedly v loňském roce jednotlivé odbory rumburského městského úřadu. Nejvíce jich zvládl živnostenský úřad, který loni absolvoval 269 kontrol, při kterých zjistil téměř 50 problémů. Nejčastějším prohřeškem bylo označení provozovny, které neodpovídalo zákonným požadavkům. Školský odbor provedl přes 70 kontrol zaměřených na vyúčtování dotací poskytnutých rumburskou radnicí jednotlivým spolkům nebo fyzickým osobám. Do kontrol se zapojil také třeba stavební úřad nebo finanční odbor.

Krajský ples letos bude v Děčíně

Děčín
- Reprezentační ples Ústeckého kraje se vrací do Děčína. Hlavními hvězdami 15. plesu Ústeckého kraje budou Janek Ledecký a Petra Černocká. O moderování se postará dvojice Těžkej Pokondr, k tanci pak bude hrát skupina Cover Show Band. Ples začne v sobotu 10. března ve 20 hodin. Vstupenky je možné koupit v předprodeji na krajském úřadě a v cestovní kanceláři Dezka v Děčíně.

Sběrný dvůr bude tři dny uzavřený

Jílové
- Na tři dny bude uzavřený sběrný dvůr v Jílovém. Kvůli čerpání dovolené do něj nebude možné odkládat odpad od pondělí 26. února do středy 28. února. Sběrný dvůr pro odběr nebezpečných, objemných a stavebních odpadů umístěný ve výkupně Kovošrotu na Nábřeží tak bude znovu otevřen ve čtvrtek 1. března od 8.30 do 12 a od 12.30 do 16 hodin. Některé odpady, jako je například elektroodpad, je možné dávat do sběrného dvora zdarma, za některé jiné je potřeba platit. Například za stavební suť.

Tři pohádky pro děti představí divadelní soubor Hraničář

Rumburk
- Divadelní soubor Hraničář zve na představení pro děti. Tři pohádky O Rusalce, O čarodějnicích a Na zámku uvidí v rumburském domě kultury Střelnice v neděli 25. února od 15 hodin.

Policisté v Kamenici objevili ztracené auto, byly v něm drogy

Česká Kamenice
- Až pět let za mřížemi a tučná pokuta nyní hrozí muži, který má zřejmě na svědomí krádež auta a výrobu drog. Po Audi A3 pátrala policie a loni v říjnu se ho podařilo objevit českokamenickým policistům v Máchově ulici. Následně navíc zjistili, že uvnitř auta jsou plastové sáčky s neznámou látkou. Po odborném zkoumání vyšlo najevo, že jde o pervitin. V dalších týdnech policie případ prověřovala a zjistila, že za tím stojí právě 31letý muž z České Kamenice, který odmítl vypovídat.

Zloději vykrádají domy, lidé přišli o elektrokolo i pneumatiky

Děčínsko
- Vykradači domů na Děčínsku už zase řádí. Z paneláku v děčínských Želenicích zmizely věci ze sklepních kójí. Majitelé postrádají rybářské potřeby, stroj na čistění koberců a dvě sady hliníkových disků s pneumatikami. Škoda dosáhla 28 tisíc korun. Policisté nyní pátrají nejen po zmizelých věcech, ale i po zloději. Jinak tomu není ani ve Varnsdorfu. Tady se ženě z bývalé sušárny panelového domu ztratilo před několika dny elektrokolo značky Crussis za 25 tisíc korun.

Někdo poškrábal lak na autě. Policie podezřívá kolemjdoucího

Varnsdorf
- Že má poškrábaný lak na autě, zjistil na začátku ledna jeho majitel z Varnsdorfu, který parkoval u domu. Lak někdo poničil natolik, že by muže oprava vyšla na nejméně pět tisíc korun. Rozhodl se proto obrátit na policisty. Po šetření varnsdorfští policisté přišli na to, že v dobu, kdy mělo k poškrábání auta dojít, procházel okolo auta starší muž z Varnsdorfu. „V pátek mu sdělili podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Muž odmítá, že by vůz poničil. Případ probíhá ve zkráceném přípravném řízení,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Děti v Krásné Lípě si užijí karneval, čekají na ně i soutěže

Krásná Lípa
- Na dětský karneval mohou vyrazit děti se svými rodiči v sobotu 24. února ve 14 hodin do krásnolipského kulturního domu. Na děti čeká spousta zábavy, soutěží a tanečků. Celou akcí je provede Míra Vais a DJ Jirka Koubek. Vstupné je 10 korun.

Na zámecký ples v Děčíně zbývají poslední volné vstupenky

Děčín
- Sedmý ročník zámeckého plesu chystá děčínský zámek v sobotu 24. února ve 20 hodin. Vstup je možný už od 19 hodin. K tanci a poslechu zahraje Orchestr Václava Hybše a Dixi DC. K vidění bude také předtančení i dobová módní přehlídka. Posledních několik vstupenek za 600 korun lidé seženou na www.vstupenkadecin.cz.