Ústecký a Liberecký kraj jednají o financování nostalgického vlaku

Česká Kamenice
- Jedním z bodů jednání náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Komínka a jeho libereckého hejtmana Martina Půty bylo také financování nostalgické vlakové linky z České Kamenice do Kamenického Šenova, který leží v sousedním kraji. „Trať má turistický potenciál, a finanční podpora ze strany obou krajů by jistě posílila její význam,“ uvedl Zdeněk Rytíř z krajského úřadu. Kromě toho se oba vrcholní krajští politici bavili také o možnosti tarifního propojení systémů integrované dopravy v obou krajích. Jak IDOL, tak i DÚK mají doposud vlastní tarify. Jejich sjednocení by mohlo přinést úsporu cestujícím.

Pobožnosti v rumburské Loretě připomenou blížící se Velikonoce

Rumburk
- Období půstu před příchodem Velikonoc patří v Loretě Rumburk pobožnostem křížové cesty. V ambitu Lorety se v postním období konají od 16. února do 23. března, vždy v pátek od 16 hodin. Od 17 hodin na ně navazuje mše svatá v loretánské kapli. Při pobožnosti křížové cesty se v ambitu Lorety procházejí jednotlivá zastavení křížové cesty, která má podobu rozměrných malovaných lunet z roku 1893.

Česká Kamenice podpoří akce ve městě, žádosti přijímá do dneška

Česká Kamenice
- Do dneška si mohou lidé nebo spolky pořádající kulturní, společenské nebo sportovní akce v České Kamenici požádat o grant. Radnice přijímá dotace nejen na celoroční činnost, ale také na jednotlivé nevýdělečné akce. Maximální výše dotace se pohybuje od 30 tisíc na kulturní aktivity do 120 tisíc na celoroční činnost sportovních klubů. Dohromady má Česká Kamenice na tyto granty připraveno půl milionu korun.

Šluknov chce osvětlit riziková místa, žádá stát o dotaci

Šluknov
- Více než 600 tisíc korun chce investovat Šluknov do osvětlení rizikových míst. Pomoci s osvětlením takových míst má ministerstvo vnitra, které Šluknov požádal o dotaci z programu prevence kriminality. Osvětlení by se tak mohlo dočkat sportovní hřiště v Budyšínské ulici, na které by město v případě získání dotace ze svého dalo 32 tisíc, celkem by mělo stát přes 270 tisíc. Za přibližně 100 tisíc by mělo být osvětlení v Tyršově a Zahradní ulici. V tomto případě by pak k dotaci město přidalo 46 tisíc.

Školáci mohou vyhrát pro školu za videa s pokusy 200 tisíc korun

Děčínsko
- Do konce března mohou žáci základních a středních škol vkládat videa s vlastními fyzikálními pokusy na www.vimproc.cz. Za krátké video inspirované nějakým zajímavým pokusem, jevem či teorií mohou přitom od Nadace ČEZ získat 200 tisíc korun pro svou školu, nebo vyhrát jiné hodnotné ceny. Učitelé zde zase najdou všechna doposud natočená videa roztříděná do přehledných kategorií. Mohou se jimi inspirovat pro zpestření výuky v hodinách přírodovědných předmětů i v nepovinných kroužcích. Celkem za dobu existence soutěže až do současnosti zatím vzniklo přesně 950 videí.

Bývalý starosta Rumburka kvůli promlčení znovu k soudu nepůjde

Rumburk
- Peripetie bývalého starosty Rumburka a současného zastupitele Jaroslava Trégra, kterého žalobce vinil z dotačního podvodu při čerpání dotací pro fotbalový klub, skončily. Poté, co krajský soud zrušil osvobozující rozsudek, se případ znovu vrátil k děčínskému okresnímu soudu. Ten ale kvůli promlčení po třech letech od podání žaloby řízení zastavil.

Varnsdorfský evangelický kostel bude mít nová okna, pomohl kraj

Varnsdorf
- Evangelický kostel ve Varnsdorfu, místními přezdívaný pro jeho nezaměnitelnou podobu z glazurovaných cihel Červený kostel, je opět o něco blíže záchraně. Varnsdorfští zastupitelé přijali půlmilionovou dotaci od kraje. Ten přispěl na obnovu oken desítky let chátrající stavby, která je již šedesát let kulturní památkou. Dvě desítky let provázely kostel spory o vlastnictví. Ten patřil státu, který jej chtěl převést na město. To s převodem do svého majetku kvůli obavám z velké investice do oprav kostela dlouho otálelo a souhlasilo teprve na podzim 2015.

Děčín rozdělil více než dva miliony na provoz sportovišť

Děčín
- Děčínští zastupitelé rozdělili na svém posledním zasedání peníze sportovním klubům na provoz městských sportovišť. Basketbalový klub, který se stará o sportovní halu v Maroldově ulici, tak dostal 1,9 milionu korun. Fotbalový klub Junior Děčín získal na provoz městského stadionu na ulici Práce a hřiště Máchovka v Jeronýmově ulici 380 tisíc korun.