V Markvarticích se chystají na sobotní masopustní veselí

Markvartice
- V sobotu 10. února ve 20 hodin pořádá občanský spolek Triangl Markvartice na sále obecního domu již počtvrté Masopustní zábavu. Od roku 2016 nastupují masky s hudebním doprovodem k harmonikářce se v dalších ročnících postupně přidali houslista a vozembouch, letos je doplní ještě kytarista. Součástí zábavy je možnost zakoupit si los do slosovatelné soutěže každý los vyhrává některou z hodnotných cen. Na letošní rok si členové Trianglu připravili malé předpůlnoční překvapení.

Statistický úřad obejde 11 tisíc domácností, může přijít i k vám

Děčínsko
- Do více než 11 tisíc domácností v celé České republice zavítají tazatelé Českého statistického úřadu. Ti se musí prokázat průkazem tazatele a příslušným pověřením. Zajímat je budou životní podmínky domácností. Po domácnostech budou chodit až do 27. května. Ti, kteří budou pro dotazování vybráni, se nemusí bát o data, která statistickému úřadu řeknou. Budou totiž velmi pečlivě zabezpečena.

Vilsnická spojka bude hotová pravděpodobně později

Děčín
- Jednání o prodloužení termínu dokončení Vilsnické spojky probíhají v těchto dnech. Stavaři pracují na přechodové části mostní konstrukce, terénních úpravách, opěrné stěně u Jílovského potoka a dokončují práce na propojení inženýrských sítí. Rychlost dalšího postupu stavebních prací bude v nejbližších dnech závislá na povětrnostních podmínkách.

Petici za vyšší odměny komisařů je možné podepsat v Rumburku

Rumburk
- Odměny okrskových volebních komisařů jsou již mnoho let stejné. I to je jeden z důvodů, proč se v některých regionech jen těžko daří obsadit všechna místa komisařů a zapisovatelů. Petice požaduje po vládě, aby každému z řadových volebních komisařů za prezidentské volby doplatila 500 korun, o které ministerstvo vnitra navýšilo odměny pouze předsedům a zapisovatelům komisí. Petici je možné podepsat také na rumburském městském úřadu.

Muzeum bude mít do konce března otevřeno čtyři dny týdně

Děčín
- Až do konce března má děčínské oblastní muzeum omezenou otvírací dobu. Otevřeno je od čtvrtka do neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Od 1. dubna pak bude otevřeno jako obvykle. Omezená otvírací doba ale neplatí pro předem ohlášené návštěvy skupin nejméně pěti lidí. Ty si mohou domluvit prohlídku v kterýkoliv den.