Profesionální hasiči z České Kamenice mají novou Tatru

Česká Kamenice
- Zbrusu nová Tatra začala sloužit profesionálním hasičům v České Kamenici. Auto s náhonem na všech šest kol je určeno především pro velké zásahy nebo lesní požáry. Uveze devět kubíků vody a 500 litrů pěnidla. Tatru pořídil Hasičský záchranný sbor za přibližně 6,5 milionu korun. Stejné auto slouží již několik let na stanici v Děčíně.

Na zámeckém plese v Jílovém si lidé užijí námořnickou party

Jílové
- V námořnickém stylu bude laděný již 13. zámecký ples v Jílovém. Uvítací přípitek čeká na všechny, kteří přijdou tematicky oblečení. Na plese k tanci a poslechu zahrají Jolly Jokers music, předtančení zajistí Anita a Candy Women. Chybět nebude ani tematický fotokoutek happy box a tombola. Akce se koná v sobotu 10. února od 20 hodin, vstupenku v předprodeji za 180 korun lze objednat na telefonu 732 832 470. Na místě vstupenku lidé dostanou za 200 korun.

Příměstský tábor v zoo byl vyprodán za půl hodiny

Děčín
- I letos proběhne v děčínské zoo příměstský tábor. Ten se koná od 23. do 27. července. Vedení zoo upozorňuje, že všechna volná místa už jsou vyprodána. "Měli jsme obsazeno za půl hodiny," uvedla Alena Houšková z děčínské zoo.

Na masopust se o víkendu mohou těšit lidé v Krásné Lípě

Krásná Lípa
- Masopustní veselí pokračují i o druhém únorovém víkendu. Lidé v Krásné Lípě se mohou na oslavu tradičního lidového zvyku těšit v sobotu 10. února. Ve 14.30 hodin se maškary sejdou na náměstí před Domem Českého Švýcarska, odsud pak poputují s krásnolipskými folklorními soubory Lužičan a Dykyta městem. Následovat bude posezení s muzikou a masopustními dobrotami v Aparthotelu Lípa.

Nestihli jste se zbavit vánočního stromku? Stále máte možnost

Děčín
- Až do konce února zajišťuje město Děčín prostřednictvím střediska městských služeb svoz vánočních stromků. Lidé, kteří se jich po Vánocích ještě nezbavili, je mohou odkládat ke kontejnerům na tříděný odpad. Stromečky by měly být odzdobené.

Zemědělci z Českého severu mohou žádat o dotace

Varnsdorf
- Do 9. března mohou zemědělci prostřednictvím místní akční skupiny Český sever podat žádost o dotaci na investice do zemědělských podniků, zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů nebo podporu investic na založení. Dnes se uskuteční pro zájemce v sídle MAS ve Varnsdorfu na toto téma seminář.

V Jílovém budou na svátek zamilovaných bez elektřiny

Jílové
- S přerušením dodávky elektřiny na svátek sv. Valentýna musí počítat obyvatelé Jílového. Ve středu 14. února budou lidé bez proudu přibližně od 7.30 do 13.30 hodin v Kamenné ulici, Nedokončené 120, 121, 201, 223, 225, 231, 235 a Zahradní 168, 193, 208, 210, 213, 215, 220, 221, 230, 232 a 237.