Šluknovský jarmark láká na valentýnské cukrovinky

Šluknov
- Tradiční valentýnský jarmark obsadí na Den sv. Valentýna ve středu 14. února od 9 hodin náměstí ve Šluknově. Zamilovaní návštěvníci si tu se svými drahými polovičkami mohou pochutnat například na valentýnských cukrovinkách. Trhy budou na místě do 17 hodin.

Průvod Podtolštejnského masopustu projde třemi obcemi

Dolní Podluží
Podtolštejnský masopust se chystá v sobotu 3. února hned ve třech sousedících obcích. Průvod maškar se sejde v 10.30 u zvoničky v Dolním Podluží, ve 12 hodin projde kolem obecního klubu v Horním Podluží, kde se mohou přidat další lidé, pokračovat bude Jiřetínem pod Jedlovou ve 13 hodin přes náměstí u infocentra a skončí ve 14 hodin u prostranství kostela sv. Kateřiny opět v Dolním Podluží. Tam na účastníky bude čekat hudba, tanec a zabijačkové pochoutky.

Zabijačkové speciality provoní v sobotu Masarykovo náměstí

Děčín
- Na vepřové hody se mohou těšit všichni milovníci zabijačkových specialit v sobotu 3. února od 10 hodin na Masarykově náměstí. V nabídce bude teplá zabijačková polévka, výpečky, prejt, guláš, jitrnice, jelita a další dobroty. Pivaři si dají vyhlášené rakovnické pivo. Součástí dopoledního programu bude také soutěž o nejlepší děčínský prejt. Hodnotit budou sami návštěvníci ve speciálním stánku. Celou akci zakončí příchod masopustního průvodu, který bude vyrážet z děčínské zoologické zahrady.

Kino ovládne karneval ve stylu animovaného filmu Madagaskar

Benešov nad Ploučnicí
- Na karneval ve stylu animované pohádky Madagaskar se mohou těšit děti v Benešově nad Ploučnicí. Akce se bude konat v neděli 4. února od 15 hodin v městském kině. Vstupenky za 30 korun seženou lidé v benešovském Centru dětí a mládeže, rezervovat je mohou na telefonu 412 513 592.

Žáci 2. stupně škol se mohou zapojit do Zoologické olympiády

Děčín
- Děčínská zoo po čtyřech letech vyhlásila ZooOlympiádu. Do vědomostní soutěže se mohou zapojit žáci 2. stupně základních škol a odpovídajících ročníků gymnázia. Zoo je prověří ze znalostí ze zoologie, zároveň je seznámí s právě probíhající kampaní Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií na téma Silent forest. Pravidla soutěže najdou všichni zájemci na webových stránkách zoo, kde také najdou ke stažení test. Vyplněný test je nutné odevzdat nejdéle do 31. března. Olympiáda má tři kola a vyhlášení proběhne 29. května.

Karneval rozveselí kulturák v Kamenici, zahraje Big Band Bonit

Česká Kamenice
- Máte rádi zábavu v maskách? Neváhejte a vyrazte na karneval. Akce se koná v sobotu 24. února od 20 hodin v českokamenickém kulturním domě. Návštěvníci se mohou těšit na soutěž o nejlepší masku i slosovatelné vstupenky o zajímavé ceny. K poslechu a tanci zahraje orchestr Big Band Bonit. Vstupenky za 200 korun je možné sehnat v infocentru.

Děčínští florbalisté zvou na ples při příležitosti 20. výročí florbalu

Děčín
- Ples FBC DDM Děčín se koná v rámci 20. výročí florbalu v Děčíně. Setkají se na něm všechny zakládající i současné hráčské generace. Plesu se zúčastní i samotní rodiče florbalové mládeže, svou skupinu vytvoří ženský tým. Ples má klasickou podobu, chybět nebudou soutěže, tombola, výběr z několika barů, miniraut, slavnostní uvedení do síně slávy a milníků během dvaceti let. Pro účastníky je ples srdeční záležitostí a nechybí ani krajánci, kteří neváhali dorazit z Irska nebo Švýcarska. Po celý ples bude všechny doprovázet moderátor a kapela Garance. Ples se koná v sobotu 3. února od 20 hodin v Domě dětí a mládeže v Děčíně.

Přednáška provede zájemce opuštěnými místy severu Čech

Varnsdorf
- Příběhy a zážitky při fotografování a objevování opuštěných míst na severu Čech, legislativa, vybavení a hlavně spousta fotografií. To vše si mohou lidé poslechnout a prohlédnout si na přednášce o urbexu ve varnsdorfské městské knihovně. Akce se koná v úterý 6. února od 17 hodin, přednášet budou Aleš Musil a Petr Honsejman. Vstupenku za 70 korun koupí lidé v předprodeji v informačním centru ve Varnsdorfu.