Děčín plánuje za 400 tisíc korun opravit pomník Horského spolku

Děčín
- Pomník Horského spolku pro České Švýcarsko na ulici 17. listopadu by se mohl po desítkách let nezájmu a chátrání dočkat obnovy. Děčínští zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci od Fondu Ústeckého kraje. Oprava by měla vyjít včetně daně z přidaného hodnoty na přibližně 400 tisíc korun. Město žádá kraj o příspěvek zhruba 310 tisíc. Zbývajících 93 tisíc korun by pak zaplatilo ze svého. Zastupitelé zároveň souhlasili s předfinancováním opravy pomníku.

Varnsdorf bude letos hospodařit se schodkem 53 milionů korun

Varnsdorf
- Příjmy 322 a výdaje 375 milionů korun. Takové jsou základní parametry letošního městského rozpočtu ve Varnsdorfu. Více než padesátimilionový schodek plánuje radnice pokrýt z přebytků z minulých let. Za schodkem stojí vyšší investice než v minulých letech, stejně jako v řadě ostatních měst na Děčínsku a Šluknovsku. Varnsdorf se chce pustit do opravy sídliště, opravit střechu na škole v Karlově ulici, vybudovat nová parkoviště nebo nový vodovod a kanalizaci na Hrádek.

Rákosníčkovo hřiště.
Rákosníčkovo hřiště v Děčíně nebude. Rodiny s dětmi zuří

Silný řeči hostí zpěváka Ondřeje Hejmu a boxerku Fabianu Bytyqi

Děčín
- Na již dvanáctý díl děčínské talk show Silný řeči s Jakubem Burešem a Tomášem Kettnerem se mohou těšit lidé v Děčíně. Vzácnými hosty budou tentokrát zpěvák a spisovatel Ondřej Hejma a mistryně světa v boxu Fabiana Bytyqi. Původně měl místo ní přijet herec David Prachař, ten se ale podle organizátorů bohužel nemůže zúčastnit. Slíbili, že se objeví v jednom z nejbližších dílů. Akce proběhne tradičně v hudebním klubu Le Garage Noir ve čtvrtek 8. února od 20 hodin. Vstupenky za 200 korun lze koupit na portálu www.vstupenkadecin.cz.

Do Benešova nad Ploučnicí zavítá oblíbený herec Jiří Schmitzer

Benešov nad Ploučnicí - Svůj geniální herecký a skladatelský talent předvede ve čtvrtek 29. března od 20 hodin v Benešově nad Ploučnicí Jiří Schmitzer. Ten zavítá do městského kina, aby potěšil své fanoušky kytarovým recitálem. Vstupenky na jeho koncert zájemci seženou již nyní za 180 korun na pokladně městského úřadu, na místě pak zaplatí 230 korun.

Robotické včelky neboli beeboty si vyzkoušely děti z mateřské školy v Boleticích.
FOTO, VIDEO: Robovčelky dětem přibližují svět moderních technologií

Divišovku čekají v březnu opravy, prozatím je vyfrézovaná

Děčín - Do oprav v Divišově ulici v Podmoklech se začátkem března pustí plynaři a vodaři. V úterý 30. ledna kvůli pracím bylo prozatím nutné vyfrézovat silnici, ten den nebylo ulicí možné projet. Od středy 31. ledna až do konce února je ulice nedaleko magistrátu průjezdná.

Trpíte často bolestmi zubů? Přečtěte si, kam na pohotovost

Děčín
- Kam o víkendu na zubní pohotovost? Mezi 8. a 11. hodinou slouží v sobotu 3. a v neděli 4. února stomatolog Pavel Barcal v ulici J. Š. Baara 692/26 v Děčíně. Telefon do ordinace je 412 507 588. Před návštěvou zubaře je vhodné nejprve zavolat na uvedené telefonní číslo.

Pošta na Studánce mění otevírací dobu, omezení potrvá do odvolání

Varnsdorf - S omezením provozu pošty musí počítat lidé ve Varnsdorfu. Od čtvrtka 1. února dojde ke změně otevírací doby pošty na Studánce. Z provozních důvodů bude do odvolání otevřena od 8 do 9 hodin a od 13.15 do 15.45 hodin.

Peníze. Ilustrační foto.
Krásná Lípa s žalobou proti pokutě za losovačku neuspěla