Policisté pátrají po muži, který vybral peníze z ukradené karty

Děčín - Po zatím neznámém zloději pátrají policisté z Kroměříže. Stopy je zavedly na druhý konec republiky do Děčína. „Tento muž je podezřelý z výběru desetitisícové částky z odcizené platební karty. K výběru došlo dne 16. října v 18:47 hodin,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Při výběru muže vyfotila kamera v bankomatu. Policisté žádají veřejnost o pomoc. „Informace vedoucí ke zjištění jeho identity mohou občané sdělit kroměřížským kriminalistům na telefonním čísle 725 074 416 nebo na bezplatné lince Policie ČR 158,“ doplnila Kyšnerová.

Jílové ještě může půjčit kompostéry

Jílové - Přibližně ještě dvě stovky kompostérů může svým obyvatelům zapůjčit Jílové. O jejich zapůjčení je možné požádat na odboru majetku a životního prostředí jílovského městského úřadu.

Voličské průkazy, ilustrační foto.
Úřady na Děčínsku vydaly rekordní počet voličských průkazů

Chaos při opravě žitavského nádraží ovlivní dopravu

Šluknovsko - Protahující se oprava žitavského nádraží bude nadále negativně ovlivňovat železniční dopravu na Šluknovsku. Do Žitavy jezdí vlaky z Varnsdorfu. Správce německé železnice DB Netz posunul uzavření trati mezi Ebersbachem a Žitavou o týden, výluka začne už v sobotu 26. ledna. „Za takto svévolných změn termínů stavebních prací je téměř nemožné najít pro cestující co nejméně omezující řešení,“ řekl jednatel společnosti Die Länderbahn Andreas Trillmich. Na tento úsek tak musel dopravce narychlo zajistit náhradní autobusovou dopravu.

Kamenice zateplí dva obytné domy

Česká Kamenice - Do 12. února mohou zájemci podávat nabídky na zateplení dvou bytových domů v České Kamenici. Radnice je chce opravit během letošního léta.

Několik hodin nepůjde elektřina

Benešov nad Ploučnicí - Na osm hodin se budou muset 12. února obejít lidé v části Benešova nad Ploučnicí bez elektřiny, odstávka by měla podle předpokladů v Tkalcovské ulici na okraji města trvat od 7.30 do 15.30 hodin.

Ilustrační snímek
Herny končí, hazardu mohou lidé holdovat jen v kasinech

Děčín zadá projektovku na domov se zvláštním režimem

Děčín - Přípravy na vybudování domova se zvláštním režimem pro pacienty s Alzheimerovou chorobou v Křešicích postoupily do další fáze. Děčínská radnice tento týden vyhlásila výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace. Ta by podle předpokladů měla vyjít nanejvýš na 1,9 milionu korun. Oproti dřívějším podobným zakázkám nerozhoduje pouze cena nabídky, ta má váhu pouhých 35 procent. Zbývajících 65 procent pak tvoří portfolio, se kterým se uchazeči do výběrového řízení přihlásí.

Blíží se letošní zápisy do základních i mateřských škol

Rumburk - Poprvé půjdou na podzim do školy děti, které se narodily v roce 2012. Ty se podívají do škol během dubnových zápisů. Například v Rumburku se uskuteční zápisy do všech třech základních škol ve městě 5. dubna od 14 do 17 hodin. Do jednotlivých škol půjdou rodiče s dětmi podle toho, do kterého školského obvodu podle městské vyhlášky patří. Na začátku května se pak v Rumburku uskuteční zápisy do mateřských škol.

Loď Elbe Princesse v děčínských loděnicích.
FOTO, VIDEO: Stometrová Labská princezna zabrala v Křešicích půl loděnice