Lyžaři si v Horním Podluží už zalyžují, areál zahájil provoz

Horní Podluží
- Na sjezdovku se po roce mohou vrátit lyžaři v Horním Podluží. Lyžařský areál tu v neděli zahájil provoz. Na více než půl kilometru dlouhou sjezdovku mohou vyrazit také snowboardisté, kteří tu najdou i několik překážek. Areál je vybaven i novou sjezdovkou pro méně zkušené lyžaře. V nově přistavené budově je také umístěna nová lyžařská škola a půjčovna lyží, snowboardů i kompletního vybavení. Areál je v provozu od pondělí do čtvrtka mezi 14. a 20. hodinou, v pátek od 10 do 20 hodin a o víkendu od 9 do 20 h.

Nejlepší fotografie ze soutěže Fotorok jsou k vidění v muzeu

Varnsdorf
- Na výstavu fotografií mohou vyrazit milovníci umění do varnsdorfského muzea. To vystavuje nejlepší práce účastníků soutěže Fotorok, kterou pořádal Kruh přátel Muzea Varnsdorf. Lidé si na místě mohou prohlédnout barevné i černobílé fotografie. Jejich téma není nijak zaměřeno. Výstava v muzeu bude k vidění až do 17. března.

V Děčíně se objeví kontejnéry na kovový odpad. Ilustrační foto.
Lidé v Děčíně budou moci třídit i kovy

I letos si zatančíte s hajnými. Myslivecký ples láká na Střelnici

Děčín
- Na již tradiční Myslivecký ples zve v sobotu 10. února od 20 hodin Myslivecký spolek Střela z Jílového. Ples se jako každý rok uskuteční ve Společenském domě Střelnice v Děčíně, k poslechu zahraje skupina U-Style. Návštěvníky čeká bohatá tombola. Vstupenky za 250 korun lze objednat na portálu www.vstupenkadecin.cz.

Tři králové pro lidi v nouzi ve Varnsdorfu vybrali přes 7 tisíc

Varnsdorf
- Částkou přes 7 200 korun přispěli v rámci tříkrálové sbírky letos lidé ve Varnsdorfu. Tři králové koledují každoročně s pokladničkami po celé republice. Většina vykoledovaných prostředků pomůže lidem v nouzi z okolí. Peníze rozdělí pořádající Charita České republiky mezi nemocné, hendikepované, matky s dětmi či seniory v tísni.

Schrödingerův institut chystá téměř desítku pobytových akcí

Šluknovsko
- Od února až do října bude pořádat Schrödingerův institut, zaměřující se především na využití volného času dětí a mládeže, pobytové akce. Ta první se uskuteční v polovině února, ale je již plně obsazena. Vyrazit je ale ještě možné na Jaro s kočkou, dvoudenní příměstský tábor v Jiříkově. Ten se uskuteční od 29. do 30. března. Na léto pak institut chystá cyklokemp na singltreku, letní tábor ve Svoru nebo příměstské tábory s kočkou, kterou má ve znaku. Rok pak uzavře Podzim s kočkou, další příměstský tábor v Jiříkově.

Děčínský masopust 2016
Masopustní veselí láká na soutěže, maškarní průvody a pochoutky

Přednáška o Rumburské vzpouře dnes ve Varnsdorfu nebude

Varnsdorf
- Dnes 23. ledna večer se měla uskutečnit ve varnsdorfském městském divadle přednáška Radka Andonova o Rumburské vzpouře, od níž letos uplyne přesně sto let. Kvůli nemoci přednášejícího ale musela být zrušena. Náhradní termín zatím nebyl stanoven. Radek Antonov měl na akci Klubu přátel muzea Varnsdorf představit nejen knihu o jedné z největších vzpour během první světové války v Rakousku Uhersku, ale také nová doposud neznámá fakta. Rumburská vzpoura vypukla 21. května 1918, rychle ale byla potlačena a její vůdci byli popraveni.

Mladík ukradl plynové lahve, policisté jej již obvinili z krádeže

Hřensko
- Obviněním z krádeže skončila cesta mladíka z Děčína Hřenskem. Tam totiž na čerpací stanici vykradl stojan s lahvemi s plynem. „Všechny je naložil do svého vozu a z místa činu odjel. Následující den je poskytl k prodeji,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Policistům trvalo pouhých jedenáct dnů, než muže obvinili. „Nezapíral, svého jednání lituje a vše se snaží napravit,“ dodala Trypesová.

Hasiči likvidovali požár komína rodinného domu v Krásné Lípě.
FOTO: Z komína v Krásné Lípě šlehaly metrové plameny