Zoo chystá letní příměstský tábor

Děčín - Zoologická zahrada připravuje na červenec příměstský tábor. Přihlásit se na oblíbený příměstský tábor, který se uskuteční od 23. do 27. července, bude možné ve čtvrtek 1. února od 9 hodin v Rajských ostrovech. Nutné je odevzdat přihlášku, kterou je již nyní možné si stáhnout na webových stránkách zoo, a zaplatit zálohu 1 000 korun. Cena tábora je 2 900 korun.

Mladík ukradl březí ramlici

Velký Šenov - Kuriózní případ vyšetřovali policisté ve Velkém Šenově. Kromě ukradené březí samice králíka má zloděj podle policistů na svědomí i další krádeže. „Při cestě z novoroční oslavy se zastavil u králíkárny známého a odnesl si z ní zvíře v hodnotě 600 korun,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Později policisté zjistili, že má mladík na svědomí i krádež lamelového roštu, který byl volně odložený na chodbě činžovního domu. Dohromady měl muž způsobit škodu necelé tři tisíce korun. Ke krádežím se přiznal.

Zemědělská škola má nové toalety

Děčín - Střední zemědělská škola v Děčíně Libverdě má opravené sociální zařízení v celém areálu. Škola, která v příštím roce oslaví neuvěřitelných 170 let výuky zemědělských oborů, prochází postupnou opravou. Například před dvěma lety se podařilo opravit stáje pro zvířata. V plánu má škola v brzké době také vymalování kompletně všech chodeb v rozsáhlé budově.

Do Děčína míří legendární rocková kapela Alkehol

Děčín - Po jistě velmi bujarých oslavách svého čtvrtstoletí zamíří v pátek 26. ledna legendární rocková parta Alkehol do děčínské Besedy v Bělé. Vedle skladeb z nejaktuálnějšího alba R.U.M. určitě nevynechají ani klasiky jako Na slamníku nebo Hospodo nalejvej. Spolu s nimi zahraje crossoverová parta F.A.KING a děčínská hardrocková stálice Vodopaad s novou posilou za mikrofonem. Koncert začíná v 19 hodin, vstupenky za 290 korun lze získat v předprodeji na www.smsticket.cz.

Děčínští basketbalisté zvou na 6. ročník oblíbeného plesu

Děčín - Fanoušci děčínských BK Armex Děčín se dočkají jejich dalšího plesu. Již 6. ročník se chystá na sobotu 27. ledna od 20 hodin na děčínské Střelnici. Jako každý rok návštěvníkům nabídne bohatý hudební i doprovodný program v podobě slosování o hodnotné ceny či zábavnou fotobudku s rekvizitami Photoplace. Zatančit si lidé mohou na hudbu Orchestru Bonus z Roudnice nad Labem a Jana Smigmatora, na malém sále pustí reprodukovanou hudbu DJ. Letošním takzvaným dress codem budou škrabošky, které by návštěvníci měli mít s sebou. Večerem bude provázet děčínský zpěvák a moderátor Tomáš Kettner. Vstupenky od 400 korun je možné zamluvit na webových stránkách basketbalistů www.bkdecin.cz.

Děti na olympiádu povede boxerka Lucie Sedláčková

Děčín - V čele výpravy Ústeckého kraje Olympiády dětí a mládeže v Pardubicích na slavnostním zahájení ponese vlajku čerstvá držitelka světového stříbrného pásu organizace WBC boxerka Lucie Sedláčková. Ústecký kraj bude reprezentovat 107 mladých sportovců.