V nemocnici šlo volit jedenáct lidí

Děčín
- Jedenáct lidí využilo možnost volit do přenosné urny během prvního kola volby prezidenta v děčínské nemocnici. To bylo nejméně ze všech nemocnic spadajících stejně jako ta v Děčíně pod Krajskou zdravotní. Stejnou možnost budou mít pacienti i zaměstnanci nemocnice také během druhého kola volby, které se uskuteční příští týden v pátek a v sobotu.

Studenti si zkusí volbu prezidenta

Děčínsko
- V úterý a ve středu se uskuteční na středních školách a učilištích druhé kolo studentské volby prezidenta, ve kterých si budou studenti vybírat stejně jako ve skutečném druhém kole z Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Na Děčínsku se do studentských voleb zapojilo rumburské gymnázium a obchodní akademie v Děčíně.

Na Starém Městě strážníci měli napilno, lidé tu dělali hluk

Děčín - Kvůli hluku vyjížděli několikrát během čtyřiadvaceti hodin děčínští strážníci na Staré Město. V pátek krátce před 23. hodinou v noci oznámila žena, že v domě v Zelené ulici hraje příliš nahlas hudba a její děti kvůli hluku nemohou usnout. Hlídka vyjela na místo, kde zjistila, že hudbu pouští 35letá žena. Ta se omluvila s tím, že uklízela a měla u toho puštěné rádio. To ihned vypnula a od té doby byl klid. Druhý den krátce po 19. hodině ale jeli strážníci na Staré Město znovu. Tentokrát hudbu příliš nahlas pouštěl 37letý muž, který ji po upozornění hlídky ztišil. Na stejné místo ale strážníci jen o zhruba hodinu později kvůli hluku vyráželi znovu. Muž tak dostal pokutu a poté už byl klid.

Turisté pořádali zimní stanování

Krásná Lípa
- Na Kamennou Horku se na 36. ročník Nejsevernějšího zimního táboření, který pořádá Klub českých turistů v Krásné Lípě, sjelo 33 táborníků. Nejvzdálenějším účastníkem byl Tomáš Konečný z Olomouce, nejstarším Petr Zvolenský, ročník 1940, z Litoměřic a nejmladším účastníkem byl Maxík Zahradníček ročník 2014 z Petrova.

Lidé mohou požádat o voličský průkaz nejdéle do příští středy

Děčín - Obyvatelé Děčína, kteří nebudou moci ve druhém kole volby prezidenta volit ve volebním okrsku, mohou požádat o vydání voličského průkazu. Žádost je nutno podat písemně nebo přes datovou schránku na děčínském magistrátu do pátku 19. ledna do 16 hodin, osobně pak do středy 24. ledna do 16 hodin. Další informace lze získat na telefonu 412 591 137. Ostatní voliči najdou hlasovací lístky pro 2. kolo, které se uskuteční 26. a 27. ledna, přímo ve volebních místnostech.