Nezaměstnanost na Děčínsku na konci roku mírně vzrostla

Děčínsko
- O dvě desetiny procentního bodu vzrostla při porovnání s listopadem v posledním měsíci roku 2017 nezaměstnanost v okrese Děčín. Bez práce bylo 5 009 lidí, to je přibližně o 300 nezaměstnaných více než v listopadu loňského roku. Zvýšil se taky počet uchazečů na jedno volné pracovní místo. Zatímco v listopadu to bylo 3,8 uchazeče na jedno místo, o měsíc později to již bylo 4,9 uchazeče. Mírně nadpoloviční většinu mezi nezaměstnanými tvoří ženy, kterých bylo v prosinci bez práce 2 516.

Radnice budou vydávat občanky i během volebního víkendu

Děčínsko - Pokud někomu skončila platnost občanského průkazu, nemusí se bát, že nebude moci tento víkend volit příštího prezidenta. Všechny městské úřady, které běžně občanské průkazy vydávají, budou mít zajištěnou službu i během volebního víkendu. Například děčínský magistrát bude zajišťovat službu pro vyzvednutí, popřípadě vyhotovení občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s platností jednoho měsíce v budově na ulici 28. října. V případě podání žádosti o vydání průkazu s platností jeden měsíc je potřeba s sebou přinést dvě fotografie.

Lípa v Březinách musí k zemi, mohla by ohrožovat své okolí

Děčín
- Magistrát v Děčíně musí nechat pokácet vzrostlou lípu v městské části Březiny. „Zdravotní stav stromu je výrazně zhoršený z důvodu napadení stromu dřevokaznými houbami. Houby způsobují hnilobu, rozkládají dřevo kmene a kořenových náběhů,“ uvedla Romana Silvarová z kanceláře děčínské primátorky s tím, že pokácení povolil odbor životního prostředí.

Do divadla míří Backwards, jeden z nejlepších revivalu Beatles

Děčín - V děčínském městském divadle vystoupí slovenská skupina Backwards, jedna z nejlepších revivalových skupin na světě hrajících hudbu legendárních Beatles. Koncert začne 20. března v 19 hodin.

Taneční seminář na zámku se zaměří na tance první republiky

Děčín
- Ani letos nebudou milovníci tance ochuzeni o taneční seminář Tomáše Hrona a jeho partnerky na děčínském zámku. Seminář se uskuteční v sobotu 17. února a zaměří se na tance první republiky. Od 10 do 11.30 hodin to budou cha-cha, rumba a charleston, v dalším bloku od 12.30 do 14 hodin pak bude seminář pokračovat znovu charlestonem, ke kterému se přidá výuka waltzu a quickstepu. Na obě části je vstupné 450 korun, na jednu 250 korun.

Některá města budou svážet vánoční stromky do konce února

Děčínsko
- Ještě několik následujících týdnů budou svážet města na Děčínsku a Šluknovsku vánoční stromky. Až do konce února je bude v Děčíně od kontejnerů na tříděný odpad svážet Středisko městských služeb. Ke kontejnerům nebo na trasu svozu pytlů s tříděným odpadem mohou odstrojené vánoční stromky odložit lidé ve Varnsdorfu. Tam počítají ještě se dvěma termíny pro odvoz stromků 15. a 22. ledna. V Rumburku je pak možné dát stromečky ke kontejnerům, případně je hodit do kontejnerů určených na biologický odpad. Jeden ze dvou ale muselo nechat město odvézt, protože do něj někdo házel pneumatiky.