Na kotlíkové dotace zbývá ještě více než 22 milionů korun

Děčínsko – Přestože na krajský úřad dorazilo již více než 1 600 žádostí o příspěvek na nový kotel a krajští radní rozdělili na dotaci 65 milionů korun, pořád ještě zbývá rozdělit 22,5 milionu korun. Některé dotace bylo nutné vyřadit, například kvůli duplicitě. Pokud finance nebudou vyčerpány dříve, žádosti je možné posílat elektronicky až do konce ledna 2018. Do konce roku 2019 by mělo být v Ústeckém kraji vyměněno minimálně 1 683 starých kotlů za nové zdroje tepla.

Křižovatka Teplické a Saské by měla projít úpravou v roce 2020

Děčín – Nové podoby by se měla dočkat křižovatka Teplické a Saské ulice, kde byl nedávno zbořen dům bránící ve výhledu na hlavní silnici. V současné době vzniká projektová dokumentace na novou křižovatku, kraj zajišťuje také všechny potřebné dokumenty včetně stavebního povolení. Se zahájením rekonstrukce křižovatky počítá v roce 2020, přesný termín ale bude závislý na průběhu výběrového řízení na stavební firmu, která křižovatku bude předělávat. 

Vydejte se na Nový rok za Popelkou na zámek Moritzburg

Drážďany – Již posedmé je na saském zámku Moritzburg výstava věnovaná pohádce Tři oříšky pro Popelku. Tato vánoční pohádka oblíbená v Česku i Německu se totiž na tomto zámku natáčela. Letošní novinkou je nově koncipovaná závěrečná komnata, která je věnována romantické lásce. Novinkou na barokním zámku je letos rovněž znovu otevřený Kamenný sál (Steinsaal) se sbírkou loveckých trofejí. Na výstavu je možné vyrazit i na Nový rok, v neděli 31. prosince je ale zavřeno. V pátek 26. ledna 2018 mohou nejen princezny na zámku Moritzburg pohádkového prince spatřit naživo. Pavel Trávníček navštíví moritzburský zámek, nabídne možnost krátkého rozhovoru, společné fotky či získání jedinečného autogramu.

Prestižní dobrovolnické ocenění Křesadlo čeká na nové majitele

Ústecký kraj – Nechejte se dojmout zajímavým příběhem, nominujte na prestižní dobrovolnickou cenu Křesadlo 2017 do 31. ledna osobnost, ženu či muže z Ústeckého kraje, která za příběhem stojí. Může pomáhat dětem, nemocným či handicapovaným, musí mít dobré srdce a ochotu být užitečná. Dobrovolnické centrum Ústí (DC) cenu vyhlašuje po sedmnácté, více je na webu Dobrovolnického centra www.dcul.cz.

O voličské průkazy je možné žádat osobně i elektronicky

Děčín – Až do 5. ledna do 16 hodin mohou požádat lidé, kteří vědí, že nebudou volit při lednové volbě prezidenta ve svém bydlišti, o voličské průkazy. „Požádat je možné osobně, v listinné podobě s úředně ověřeným podpisem voliče nebo v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky,“ uvedla Romana Silvarová z kanceláře děčínské primátorky. S voličským průkazem je pak možné volit kdekoliv v České republice.

Na 53. ročník Silvestrovského běhu vyrazí běžci již zítra

Varnsdorf – Poslední den v roce se uskuteční ve Varnsdorfu 53. ročník Silvestrovského běhu a 22. ročník cyklistického závodu horských kol, které startují na náměstí E. Beneše. Běžecký závod se již tradičně uskuteční pro všechny věkové kategorie. Nově budou pro nejmenší v areálu školní jídelny připraveny tvořivé dílničky. Také letos dostane každý čipovou časomíru, díky níž budou výsledky přesnější a zveřejnění rychlejší.