O příspěvek na opravu střechy nebo fasády má zájem 12 lidí

Šluknov – Dohromady dvanáct lidí se přihlásilo do dotačního programu šluknovské radnice, který má pomáhat majitelům s opravou jejich domů v centru města. Devět z nich mělo zájem o příspěvek na opravu fasády a tři na opravu střechy. Dohromady si požádali o přibližně 450 tisíc korun. Pro příští rok počítá šluknovský rozpočet pro tyto dotace s částkou 300 tisíc, velká část zájemců tak dostane dotaci v požadované výši. Nyní radnice žádosti vyhodnocuje, o jejich přidělení pak rozhodne v únoru nebo v březnu rada a zastupitelstvo. Na opravy budou mít úspěšní žadatelé čas do konce října příštího roku.

Česká Kamenice pošle svým příspěvkovkám přes 13 milionů

Česká Kamenice – Více než třináct milionů korun vyčlenila ve svém rozpočtu na příští rok Česká Kamenice na provoz pro své příspěvkové organizace. Nejvíce pošle do Základní školy TGM a gymnázia, to získá v roce 2018 z městské kasy rovné čtyři miliony. Jen o necelých 400 tisíc korun méně poslali zastupitelé do kulturního domu. Centrum dětí a mládeže získalo 1,75 milionu a domov pro seniory a pečovatelská služba 1,4 milionu. O zbývajících téměř dva a čtvrt milionu korun se podělily městské lesy, dvě školky a základní umělecká škola.

Popeláři vyjeli v Děčíně během svátků na mimořádné svozy

Děčín – Popeláři mají za sebou během vánočních svátků mimořádné svozy. V pondělí a v úterý vyjeli do velkých sídlišť a do centra města, aby vyvezli přeplněné kontejnery po Štědrém dnu. Další mimořádný svoz směsného i tříděného odpadu je naplánován na sobotu 30. prosince. „Vzhledem k tomu, že dne 1. leden je státní svátek, bude svoz směsného komunálního odpadu a tříděného odpadu zahájen následující den a končit bude 6. ledna,“ uvedla Romana Silvarová z kanceláře děčínské primátorky.

O voličské průkazy je možné žádat osobně i elektronicky

Děčín – Až do 5. ledna do 16 hodin mohou požádat lidé, kteří vědí, že nebudou volit při lednové volbě prezidenta ve svém bydlišti, o voličské průkazy. „Požádat je možné osobně, v listinné podobě s úředně ověřeným podpisem voliče nebo v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky,“ uvedla Romana Silvarová z kanceláře děčínské primátorky. S voličským průkazem je pak možné volit kdekoliv v České republice.

Varnsdorfská radnice v pátek zavře dříve než obvykle

Varnsdorf – Jen od 8 do 12 hodin bude v pátek 29. prosince otevřena pro veřejnost radnice ve Varnsdorfu, úřad to na svém webu vysvětluje technickými důvody. Běžně mívá v pátek varnsdorfský městský úřad otevřeno do 14.30 hodin. Znovu bude přístupný veřejnosti v úterý 2. ledna od 8 do 15.30 hodin.