Mikuláš přišel do březinského domu dětí a mládeže už v pondělí

Děčín
_V Domě dětí a mládeže Březiny proběhla Mikulášská pohádka s nadílkou, na kterou přišlo téměř 150 lidí. V úvodu zhlédli vystoupení Tancování s písničkou a Taneční hrátky pro nejmenší. Následovala pohádka Jak čert ukradl andělovi křídla od divadla Krabice Teplice. Mikuláš rozdal všem balíčky a čert si ani letos nikoho neodnesl.

Děčín má nové informační centrum na vlakovém nádraží

Děčín
- Nové informační centrum na hlavním vlakovém nádraží včera odpoledne otevřel děčínský magistrát. Centrum prošlo v předchozích týdnech velkou rekonstrukcí a zabírá velkou část bývalé odjezdové haly s ikonickou nástěnnou malbou znázorňující Děčín.

Schrödingerův institut otevírá v Rumburku místo pro kroužky

Rumburk - Schrödingerův institut otevírá v Rumburku další středisko. Po oblíbené tančírně Balahala a hojně navštěvovaném výtvarném Ateliéru SI je to v tomto městě již třetí významný prostor určený k volnočasovým aktivitám pro všechny, od těch nejmenších až po nejstarší. V dopoledních hodinách zde bude otevřen klub pro předškolní děti Koťátko, v odpoledních hodinách zde budou probíhat aktivity v rámci Kočičí akademie a Kočičího klubu, hudební akademie, herecké studio Balahala a klub pro zvídavé děti Všeználek. Otevřeno by mělo být denně od 7.30 do 17 hodin. Schrödingerův institut je středisko volného času pro Šluknovský výběžek. Od roku 2012 expandoval do celého výběžku, kde nabízí více než 180 různých zájmových a volnočasových aktivit pro téměř 4500 členů a další tisíce příležitostných účastníků aktivit.

Mladíci při nočním tahu Děčínem ukopali světla na náměstí

Děčín
- Osm světel na nízkých betonových sloupcích ukopala během víkendové noci na Masarykově náměstí v Děčíně skupinka mladíků ve věku sedmnáct až devatenáct let. Strážníci, které na řádění mladíků upozornil jeden z místních občanů, vandaly zadrželi nedaleko Masarykova náměstí. „Dotyční se k poškození světel doznali. Řešení záležitosti si převzala Policie ČR,“ uvedl mluvčí městské policie Tomáš Pavlík.

Senioři budou mít městské autobusy od neděle zadarmo

Děčín - S novými jízdními řády, které začnou platit v neděli 10. prosince, budou děčínskou městskou dopravou jezdit senioři nad 70 let a držitelé Zlaté plakety Dr. Jánského městskými autobusy v Děčíně zdarma. Aby mohli využívat bezplatného jízdného, musí si nechat nahrát na svou bezkontaktní kartu roční kupón s nulovou cenou. Ten je možné nahrát na kartu Dopravy Ústeckého kraje, bankovní bezkontaktní kartu nebo Chytrou kartu dopravního podniku.

Studenti si vyzkouší i volbu nového českého prezidenta

Děčínsko -
Po studentských sněmovních volbách se v prosinci a lednu uskuteční i dvoukolové studentské prezidentské volby. První kolo je naplánováno na příští týden a doposud se do něj přihlásila děčínská obchodní akademie a rumburské gymnázium.

V Lipové v jednom z rodinných domů hořely v noci saze

Lipová
- Profesionální hasiči ze Šluknova vyrazili v pondělí ráno do Lipové. V jednom z domů totiž hořely saze v komíně, ze kterého šlehaly plameny. Hasiči saze srazili z komínu pískem a komín vyčistili. Při požáru se nikdo z domu ani ze zasahujících hasičů nezranil.

Turisté z Krásné Lípy se během víkendu sešli na výroční schůzi

Krásná Lípa - Krásnolipští turisté se sešli o víkendu na výroční schůzi. V úvodu jednání byli přivítáni hosté z okolních klubů, zástupci Rady seniorů Ústeckého kraje, předseda krajského výboru KČT Jan Eichler, zástupci města Krásná Lípa a spřáteleného turistického klubu z polské Lubaně. Podle předsedy KČT Krásná Lípa uspořádala organizace téměř čtyři desítky akcí, členové odpracovali dobrovolnicky stovky brigádnických hodin, podařilo se zrekonstruovat kapli sv. Anny nad Dlouhým Dolem, byly obnoveny desítky kilometrů turistických tras a byla proznačena i jedna nová. V průběhu jednání byla udělena mnohá ocenění a dary jubilantům z řad místních turistů. Příští rok se ponese ve znamení oslav 130 let KČT.

Varnsdorf rozdělí na kulturu nebo sport 900 tisíc korun

Varnsdorf
- Radnice ve Varnsdorfu vyhlásila dotační program pro příští rok, ve kterém počítá s rozdělením 900 tisíc korun. O ty se mohou přihlásit organizace pracující v kultuře, sportu, cestovním ruchu, zdravotnictví a sociální oblasti. O dotace mohou požádat lidé i spolky nebo firmy sídlící nebo působící ve Varnsdorfu, s výjimkou politických stran a hnutí.

Sypač skončil na Šluknovsku po nehodě s osobáky v příkopu

Staré Křečany - Nastupující zima přináší první problémy. V pondělí ráno okolo půl sedmé došlo ve Starých Křečanech k bouračce dvou osobních aut a sypače, který vyrazil na zasněžené silnice ve Šluknovském výběžku. Sypač po srážce skončil v příkopu. Při nehodě se nikdo nezranil.

Česká Kamenice zadá studii na stavbu nové mateřské školy

Česká Kamenice
- Až 120 dětí by mohlo najít místo v nové mateřské školce, kterou plánuje postavit Česká Kamenice. Celkem by v ní mělo být pět tříd, z toho jedna třída pro dvouleté děti. Ve školce by měla být také vlastní kuchyně a jídelna. V areálu školky by mělo být parkoviště pro personál i pro rodiče dětí. Českokamenická radnice nyní vyhlásila výběrové řízení na zpracování studie na výstavbu nové školky.