V seznamech byli i mrtví, volební lístky dorazí v Děčíně později  

Děčín - Později než v jiných městech budou mít lidé z Děčína ve svých schránkách volební lístky. „Kvůli technické závadě se do seznamu pro tisk volebních lístků dostali i lidé, kteří od posledních voleb zemřeli nebo změnili bydliště,“ vysvětluje mluvčí děčínské radnice Markéta Lakomá. Volební lístky pro sněmovní volby, které se uskuteční příští týden, se tak k voličům dostanou v průběhu víkendu. Přestože to bude později než v jiných městech, zákonnou lhůtu pro jejich doručení radnice neporuší. Ta totiž vyprší až v úterý 17. října.

Děčínský magistrát spustil přehledný volební web  

Děčín - Získat všechny potřebné informace k blížícím se sněmovním i lednovým prezidentským volbám je nyní možné na jednom místě. Děčínský magistrát spustil přehledný web volby.mmdecin.cz. Tam je možné si nejen zjistit, jak a kde je možné volit, ale také si nechat zpracovat žádost o voličský průkaz. Tu si pak může zájemce vytisknout nebo jinak doručit na svůj obecní úřad. Tam mu voličský průkaz, se kterým je možné volit kdekolivv České republice, vydají.

Tradiční veletrh vzdělávání ukáže studentům cestu k budoucí profesi  

Děčín – Každoroční veletrh vzdělávání Veletrh škola Děčín 2017 se uskuteční v úterý 17. října od 8.30 do 18.00 hodin v Obchodním centru Pivovar. Ten přinese aktuální nabídku vzdělávacích programů středních škol pro následující školní rok. Při přípravách veletrhu usilují organizátoři o to, aby se veletrh stal významným informačním zdrojem nejen pro žáky, ale i pro jejich rodiče. Již potřetí budou mezi vystavovateli, mimo středních škol, také místní významní zaměstnavatelé, prostřednictvím kterých organizátoři upozorní na možnosti pracovního uplatnění v regionu. V rámci veletrhu se bude konat několik doprovodných akcí, například výtvarné soutěže s tématem volby povolání o hodnotné ceny, prezentace, praktické ukázky a vstupy vystavovatelů. Vstupné je zdarma.

V Rumburku i v Děčíně oslaví narozeniny František Nedvěd  

Rumburk / Děčín – V rámci koncertního turné Velkej flám přijede známý zpěvák country, folku a trampských písní František Nedvěd se svou kapelou Tie Break na Děčínsko. Turné je zároveň oslavou zpěvákových 70. narozenin. V jeho kapele Tie Break hraje i jeho syn Vojtěch Nedvěd, který se předvede s dvanáctistrunnou kytarou. Koncert se koná v pátek 20. října od 19 hodin v kulturním domě v Rumburku, kde jsou vstupenky od 200 korun dle umístění. Pozor, tam jsou již téměř vyprodané! Do Děčína pak Nedvěd dorazí 15. listopadu, kde zahraje na Střelnici od 19 hodin. Tady vstupenky lidé seženou od 270 korun dle umístění.

První výstava tkanin člunkovým způsobem láká do Šluknova  

Šluknov – Na zámek ve Šluknově zve poměrně originální výstava. K vidění jsou člunkovým způsobem tkané etikety, znaky, obrázky, záložky do knih nebo kalendáře. Soukromá sbírka Herberta Köglera, která potěší i oko „textiláků“ v současnosti, čítá na 352 listů, na kterých je 4 559 kusů exponátů. Úplně první výstava tohoto typu probíhá ve Šluknovském zámku až do 23. prosince. Vstupné je za 20 korun pro dospělé, děti mají vstup zdarma.

V Podmoklech nepoteče pitná voda, cisterny zásobovat nebudou  

Děčín – Kvůli havárii na vodovodu nepoteče v pondělí mezi 8. a 12. hodinou pitná voda v Podmoklech. K přerušení dodávky vody dojde v ulici Máchovo nám. 744/3, 796/5 a v ulici Raisova 743/18. Náhradní zásobování cisternami zajištěno nebude. Více informací se lidé dozvědí na zákaznické lince 601 267 267.